E hënë, 3 Gusht, 2020
20 C
Tirana

6 vite mister/ Çfarë është zbuluar për aksidentin fatal të Sokol Olldashit

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak

Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka origjinën nga një laborator që...

Policia arreston 2 shoferë, bllokon 19 leje drejtimi

Policia e Shtetit bën me dije se kanë përfunduar në pranga 2 shoferë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, ndërsa janë bllokuar 19...

Nuk u gjunjëzua si të tjerët gjatë himnit, basketbollisti i NBA shpjegon arsyen

Basketbollisti i Orlando Magic, Jonathan Isaac, u bë lojtari i parë i NBA që qëndroi në këmbë gjatë himnit amerikan që kur kampionati amerikan...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

Të rritesh në kohë krize, biznesi që u zhvillua gjatë periudhës së pandemisë

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive nga partnerët...

Demokratët  e pakënaqur me drejtimin e PD prej Lulzim Bashës, mendojnë se me Sokol Olldashin në krye, gjërat do ishin ndryshe. Deputeti demokrat u ndje i vjedhur nga Basha dhe Berisha, në garën e verës së vitit 2013. Ai po përgatitej për një lëvizje brenda PD, që me gjasë do ta përçante sërish atë. Por plani u ndërpre nga vdekja e tij natën me shi të 20 nëntorit, në rrugën Tiranë-Elbasan.

Olldashi po kthehej nga Elbasani, kur pas daljes nga tuneli makina e tij doli nga rruga, duke u rrotulluar vetëm një herë. Pas hetimeve, Prokuroria e Tiranës, tha se vdekja ishte aksidentale, e shkaktuar nga traumat e forta të pësuara në kokë. Megjithatë shpejtësia normale me të cilin po udhëtonte i ndjeri, dhe nxitimi i policisë për të zhvendosur me shpejtësi trupin dhe me pas makinën nga vendngjarja, nxitën shumë dyshime tek ekspertët e pavarur.

Për ta ishte e pamundur, që ai aksident të ishte shkaktar i plagëve të mëdha që e kishin shpërfytyruar Olldashin. E dyshimtë, u cilësia edhe fshehja e identitetit të një personi tjetër që ndodhej me të në automjet. Ndërkohë ish-miku i tij Igli Cara, dëshmoi në fillim se kishte folur në telefon me Olldashin, ku ky e informonte për aksidentin. Më pas tha se Olldashi nuk iu përgjigj në telefon.

Lexo edhe :   Smart-i përplaset me makinën e Ministrisë së Brendshme, brenda saj drejtori i Policisë së Dibrës

Gazetari Arben Rozhani, botoi disa kohë më parë një libër, në të cilin pretendon se Sokol Olldashi është vrarë. Edhe, Marjan Gryka, ish-truproja i Azem Hajdarit, pretendon se deputeti u masakrua me leva pak momente pas aksidentit. Gjashtë vite më vonë, ajo ngjarje bart ende shumë mistere. Shumë rrethana, e bëjnë vdekjen e Olldashit të ngjashme me atë të Kosta Trebickës, që denoncoi dikur aferën korruptive të Gërdecit./ TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rezultoi pozitiv me koronavirus, ja takimet që zhvilloi Hoti sot

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, konfirmoi sot se kishte rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Hoti tregoi se nuk kishte...

Mesazhet e mbylljes në kohën e listave të hapura

Jozefina Topalli mund të ishte vënë në siklet. I kishte të gjitha shanset të rrezikonte para demokratëve të Shkodrës, nëse Lulzim Basha do të...

Teuta mposht Tiranën, fiton Kupën e Shqipërisë

Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë. Durrsakët mposhtën në finale Tiranën me rezultatin 2-0. Rustem Hoxha kaloi bregdetarët në avantazh, ndërsa Tirana mori shpejt...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

Humbja e jetës së Aneta Ramës, Zgarbi ngushëllon kryeministrin

Kritiku dhe personaliteti i shquar i artit italian, Vittorio Sgarbi, ka ngushëlluar kryeministrin Edi Rama për humbjen e nënës së tij. “Dashurinë për Italinë dhe...