E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

telefon

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

Një 44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri,...

Bateria që mban telefonin të karikuar për 5 ditë

Disa shkencëtarë në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin të karikuar për 5 ditë. Nëse teknologjia e tyre do...

“Jam kërcënuar nga ‘baca’”, Gjuzi tregon mesazhet që i kanë ardhur në telefon

Deputeti Kujtim Gjuzi ka treguar së më herët në fillim të këtij muaji ka marrë një mesazh kërcënues. I ftuar në emisionin 360 gradë në...

Këto 3 njoftime që marrim në telefon na trishtojnë dhe na bëjnë me nerva

Telefonat çdo ditë e më shumë po kthehen në një mjet të dobishëm pune, sidomos gjatë kësaj periudhe të pandemisë së koronavirusit, ku shumë...

“Pasi u plagos theu telefonin”, gazetarja tregon për arrestimin e Bilbilit

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar detaje të reja rreth arrestimit të Orges Bilbilit disa ditë më parë në Tiranë. Në një intervistë televizive, ajo tha...

6 vite mister/ Çfarë është zbuluar për aksidentin fatal të Sokol Olldashit

Demokratët  e pakënaqur me drejtimin e PD prej Lulzim Bashës, mendojnë se me Sokol Olldashin në krye, gjërat do ishin ndryshe. Deputeti demokrat u...

Emrat e këtyre 10 personazheve të famshëm rrezikojnë telefonin tuaj nëse i kërkoni në internet

“McAfee” së fundmi ka bërë publike listën e 10 personazheve më të “rrezikshëm” në internet për vitin 2019-të. Nëse klikoni emrin e tyre në...

Fantazia e të dënuarve sfidon policët/ Metodat e të “fortëve”, ku i fshehin të burgosurit telefonat

Telefon i fshehur në fundin e dyfishtë të një tenxhereje që është përshtatur për të mos rënë në sy nga kontrollori i burgut apo...

E pabesueshme/ I rrëmbeu 130 milionë $, më pas i kërkoi këshilla në telefon se si t’i investojë

Cheung Tze-keung, ka qenë një ndër gangsterët më famëkeq të Hong-Kongut, qendra kryesore financiare në Azi. Ai njihej ndryshe edhe si “Big Spender” (Xhepshpuari),...

“Turqia t’u japë fund menjëherë sulmeve”, Merkel telefonon Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë një bisede telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, i kërkoi këtij të fundit përfundimin e menjëhershëm të sulmit...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...