E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

“E morëm në qafë”/ Sokol Balla kujton Olldashin me detajin e veçantë

Sot bëhen 6 vjet nga dita që u nda nga jeta ish-deputeti i PD-së, Sokol Olldashi. Ai u largua nga kjo botë në 20 nëntor 2019, pas një aksidenti tragjik me makinë në aksin Elbasan-Tiranë.

Ditën e sotme, e kanë kujtuar, miq, kolegë e dashamirës. Ndër ta, edhe gazetari Sokol Balla, i cili e ka bërë me anë të një postimi në instagram, duke kuotuar dhe një detaj nga intervista e fundit me të.

“Hera e fundit me të. Korrik 2013, dy ditë para garës për kryetar të PD. Pas intervistës një nga të ftuarit që ishte kritik me të më tha: E morëm në qafë. E pyeta përse. “Sepse doli shkëlqyer”, shkruan Balla.

6 vjet më parë u nda nga jeta, publikohet videoja e rrallë e Sokol Olldashit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...