E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

shkeljet

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Shkeljet që çuan në arrestimin e burrit për dhunën e pretenduar ndaj ish-gruas

Emisioni Stop në Tv Klan transmetoi këtë të mërkurë rastin e qytetarit Ilirjan Petriti, i cili është denoncuar pa të drejtë nga ish-bashkëshortja për...

Sa persona shkelën vetëkarantinimin? Rama publikon grafikët me informacion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy grafikë me informacion mbi situatën me vetëkarantinimin. Përmes një postimi në Facebook, Rama shprehet se për ditën e sotme...

“Shkelja e Kushtetutës nga Rama”/ Kryemadhi: Ndërkombëtarët mbyllin sytë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cilëson kryeministrin Rama si kokën e krimit të organizuar në Shqipëri. Në fjalën e saj përpara simpatizantëve të LSI-së...

Dora mbi marsh, këmba mbi friksion/ 9 zakone të këqija që dëmtojnë makinën!

Shumë drejtues automjetesh duket se me dëshirë injorojnë disa sjellje në drejtim, që konsiderohen si të zakonshme, por që në fakt dëmtojnë shumë automjetin. Ecja...

Video/Falsifikimi i firmave nga Bindja, BOOM evidenton shkeljet e gjykatës dhe KQZ-së

Një ditë pas publikimit të skandalit në lidhje me falsifikimin e listave të themeluesve të partisë Bindja Demokratike, BOOM u ndal tek shkeljet e gjykatës...

Video/Shkeljet e një procesi gjyqësor për 260 mijë dollarë

Faturat, e pretenduara nga Elif Duman, nuk kanë kodet e mallit e janë paraqitur pa përkthim dhe pa vulën apostile. Nga ana tjetër, gjyqtari...

Shkeljet në Doganën e Tiranës, punonjësve u mbahen rrogat

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj është shprehur se janë marrë 13 masa disiplinore në Degën Doganorë Tiranë Në një deklarate për mediat, bëri të ditur...

Vettingu/Zbulohet se kush i gjeti shkeljet e rënda të gjyqtarit Admir Thanza

Në Shqipëri të dhënat e grumbulluara nga Operacioni ndërkombëtar i Monitorimit, i cili mbikqyr dhe ndihmon procesin e rivlerësimit të gjykatësve dhe prokurorëve, zbuluan...

Skandali/Dukës nuk i trembet syri, nxjerr hapur shkeljet që bëri në zgjedhje

Federata Shqiptare e Futbollit po vërteton vetë muaj pas muaji skandalet që ka prodhuar me listat e personave votues gjatë Asamblesë së fundit zgjedhore,...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...