E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

rrefen

“Më kërcënuan me thikë”, moderatorja përlotet teksa rrëfen ngjarjen

Moderatorja e njohur, Fjoralba Ponari ka treguar për një moment të dhimbshëm nga jeta e saj, ku ka rënë pre e ngacmimeve fizike nga...

Infermierja shqiptaro-amerikane rrëfen betejën profesionale e personale me COVID-19

Personeli mjekësor në mbarë botën është vënë në frontin e parë të luftës kundër koronavirusit, shpesh duke paguar një çmim të lartë. Një prej...

Autori rrëfen motivin pse ekzekutoi shitësin e bananeve

Autori i vrasjes së shtetasit Dashamir Osmani, 50-vjeç, në Korçë është Zamir Topi, 42-vjeç, i cili është arrestuar menjëherë pas krimit nga policia. “Shqiptarja.com” ka...

“Ja pse i qëllova”/Zbardhet dëshmia e djalit nga Patosi: I kërkova të hiqte dorë

Autori i dy vrasjeve në Patos, Martin Skëndaj ka pranuar për hetuesit se krimin e ka kryer ai. Punonjësi i Policisë së Burgut i cili...

“E provova në kurrizin tim”, Spahia rrëfen çastet e tij si i burgosur

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia është rrëfyer momentet e ndalimit nga policia, izolimin nga ambienti me jashtë, e deri në daljen për herë të...

Pas deklaratës së Metës, Rama ndan shqetësimet e tij: Dua t’ju rrëfej…

Kryeministri Rama ishte i pranishëm në takimin me drejtues të Policisë së Shtetit, ku shprehu mirënjohjen për menaxhimin e situatës. Rama gjatë takimit, ndau...

“Nuk ishte problemi im”, Ana Lika rrëfen “problemin” e djalit që e refuzoi

Një ndër aktoret më të dashura të publikut shqiptar, Ana Lika ka folur publikisht për jetën personale. Vitet kanë kaluar dhe ajo është në...

Muç Nano rrëfen takimet me Jozefina Topallin: S’ishte femra që mund të më çmendte

Nga Mustafa Nano/ Jozefina Topallit ia kam dhënë dorën për herë të parë në fillim të viteve 2000, në ambasadën amerikane. Ishim të ftuar...

“Berisha, lider i ashpër dhe i pabesë”, Bamir Topi rrëfen bisedën me Ramiz Alinë

Në librin e tij “Nocturn: Kur arsyeja errësohet nga pushteti”, botim i “UET Press”, Bamir Topi rrëfen jetën e tij, që nga fëmijëria, studimet,...

“Ishte punonjës karburanti”, Bamir Topi rrëfen të pathënat: Si u fut Nishani në politikë

Ish presidenti Bamir Topi ka rrëfyer shumë të pathëna në librin e tij autobiografik me titull ‘Nocturn'. Mes shumë rrëfimeve të tjera, Topi ka...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....