E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

reforma zgjedhore

Vizita e Komisionerit të BE-së në Tiranë, ja se çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varheli, deklaroi gjatë një vizite në Tiranë se reforma zgjedhore është kusht për konferencën e parë ndërqeveritare mes...

“Këtë javë vendoset për Reformën Zgjedhore”, Patozi zbulon cili është “problemi” i Ramës

Drejtuesi i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka folur në lidhje me qëndrimin e partisë së tij në raport me partitë kryesore në vend. I ftuar...

Yuri Kim, “KQZ-ja” amerikane për zgjedhjet shqiptare

Nga: Ervis Iljazaj    Si asnjehërë më parë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë është angazhuar kaq shumë dhe me insistim në procesin zgjedhor në...

Reforma Zgjedhore shumë polare

Nga: Ervis Iljazaj Është e qartë se marrëveshja për reformën zgjedhore u arrit falë insistimit të ndërkombëtareve në Shqipëri, sidomos Ambasadës së Shteteve të Bashkuara. Mirëpo,...

“Tërmet politik”, Gjiknuri me deklaratë të fortë në Komisionin e Ligjeve, salla shpërthen në të qeshura

Përfaqësuesi i PS në komisionin për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, e ka konsideruar një ‘tërmet’ politik ndryshimet për formulën e koalicioneve në Kodin Zgjedhor....

Ndryshimet kushtetuese/ Vjen reagimi i fortë i zëdhënësit të PPE

Një ditë më parë, Kuvendi votoi ndryshimet Kushtetuese për Reformën Zgjedhore. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar politikani gjerman,...

Meta: PS të heqë dorë nga ndryshimet e njëanshme kushtetuese, opozita të mos tërhiqet

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me Reformën Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese. Meta shkruan se mes palëve politike duhet ruajtur fryma...

“PS-ja lëshoi deri në vetëlëndim për paktin e 5 Qershorit”, Rama jep sinjalet e radhës

Marrëveshja e 5 qershorit, e dakordësuar mes PS dhe PD me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, do të miratohet në seancën e ditës së sotme. Në...

Dje takoi Ramën, Yuri Kim i shkon në zyrë Metës

Ambasadorja amerikane Yuri Kim i është drejtuar pak çaste më parë zyrës së presidentit Ilir Meta. Kjo vizitë vjen disa orë para se të mblidhet...

“Premtimi u mbajt”, Hajdari thirrje opozitës jashtë parlamentare

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare. Në një deklaratë për mediat, Hajdari tha se...

Të fundit

Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024-ën

Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e Kongresit...

Ministrja Xhaçka zbulon detaje nga vizita me kryeministrin Rama në Bruksel

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka zbuluar disa detaje nga vizita në Bruksel së bashku me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë për...

Kryeministri si shef pavijoni

Nga: Agron Gjekmarkaj Prej kohësh, qesharakja me shqetësuesen ndërrojnë vendet. E shëmtuara dhe propagandistikja janë bërë trup i vetëm e megjithatë nuk ndalen. Në stadiumin...

Shtyhet me 24 orë dërgesa e Pfizer, mbi 15 mijë vaksina mbërrijnë të martën

Ministria e Shëndetësisë informon se dërgesat e Pfizer që ishin parashikuar të mbërrinin sot, do të vijnë nesër, ditën e martë. Janë 15.210 doza të...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 467 raste të reja në 24 orë

Nëntë viktima dhe 467 raste të reja me koronavirus u raportuan të hënën në Kosovë. Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,...