E enjte, 21 Janar, 2021
12 C
Tirana

“Premtimi u mbajt”, Hajdari thirrje opozitës jashtë parlamentare

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare.

Në një deklaratë për mediat, Hajdari tha se me këtë marrëveshje do të votohen ata deputetë që janë me ide dhe emra përballë qytetarëve.

Ajo i bëri thirrje opozitës jashtë parlamentare që t’i bashkohen në këtë kauzë.

Po ashtu ajo vlerësoi arritjen e kësaj marrëveshje, ndërsa i bëri thirrje opozitës që t’i bashkohen në këtë kauzë.

“Ajo që është dukur si diçka e pamundur, sot, them se premtimi është mbajtur. Dua t’ju them se sot jemi këtu falë mbështetjes qytetarëve dhe shoqërisë civile. Ne hodhëm një hap përpara drejt një demokracie të shëndoshë. Po ashtu u bëj thirrje opozitës jashtë parlamentare t’i bashkohen këtij treni të së ardhmes. Sot e quaj një fitore të madhe sepse në radhë të parë është fitore e opozitës në Shqipëri”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...