E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

Dje takoi Ramën, Yuri Kim i shkon në zyrë Metës

Ambasadorja amerikane Yuri Kim i është drejtuar pak çaste më parë zyrës së presidentit Ilir Meta.

Kjo vizitë vjen disa orë para se të mblidhet Këshilli Politik, për të diskutuar në lidhje me ndryshimet Kushtetuese për Reformën Zgjedhore.

Takimi në fjalë vjen në kulmin e debatit politik opozitë-qeveri, në lidhje me ndryshimet Kushtetuese.

Vizita e ambasadores në Presidencë pasohet pas bisedës me Ramën në Kryeministri po për të njëjtën çështje, listat dhe koalicionet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...

“Po vdes, dua të dhuroj 985.000 euro”, ja si u mashtrua familja nga Mamurrasi

Mbrëmjen e sotme në “Fiks Fare” është bërë një denoncim ku një famije nga Mamurrasi ka rënë pre e një mashtrimi. “Dua të dhuroj 985.000...

U kap me 16 kg ka*abis, arrestohet shqiptari në Britani (Emri)

Një shqiptar është arrestuar në Britani për kultivim kanabisi. 33-vjeçari me emrin Mirjan Smakaj punonte si kupshtar në një fabrikë droge në Gorse Hill. Në...