E premte, 22 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

petro nini

Konflikti tek “Petro Nini”/Pronari i truallit pranon marrëveshje me banorët: Të kërkojnë falje

Pak ditë më parë, përplasja tek “Petro Nini Luarasi” mes policisë, përmbaruesve dhe banorëve që do u shembet shtëpia, shkaktoi reagime të shumta, ndërsa...

Konflikti tek ‘Petro Nini”, Dhoma e Përmbaruesve: Distancohemi nga ky rast, policia dështoi

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privat ka reaguar pas përplasjes tek ‘Petro Nini’, të ndodhur pak ditë më parë,mes përmbaruesve, policisë së shtetit dhe...

Konflikti tek ‘Petro Nini’/Organizata për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve: Fëmijët u torturuan

Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri (CRCA), me anë të një deklarate publike ka reaguar në lidhje me përplasjen tek...

Përplasja tek “Petro Nini”, Paloka-Ramës: Zvarritu si kufomë edhe për pak kohë, mes të gjallëve

Ish-deputeti i PD Edi Paloka, ka reaguar fill pas deklaratës së kryeministrit në lidhje me konfrontimin e djeshëm tek shkolla “Petro Nini” në kryeqytet. Përmes...

“Shikoje Europen veç në TV”, Rama-komentuesit: Ty fjalët nga një vesh të hyjnë dhe nga tjetri te dalin

Edi Rama reagoi përmes një videoje në Facebook në rubrikën “Përgjigja ime”, lidhur me rastin “Petro Nini”. Ai ka komentuar ngjarjen e lidhur me...

Konflikti te “Petro Nini”, Rama: Policia si trup pa kokë, do më kërkoni kur të mos më keni

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për konfliktin e pronësisë pranë shkollës “Petro Nini” në kryeqytet. Me anë të rubrikës “Përgjigjja ime”, Rama i është...

Konflikti tek “Petro Nini”, reagon Bushati: Dhuna, e vetmja armë për të fituar të drejtën

Analisti Andi Bushati, i ftuar në ‘News24’ ka folur rreth aktualitetit politik, duke cekur në veçanti konfrontimin mes policisë, përmbaruesve dhe disa familjeve tek...

Konflikti për pronën tek “Petro Nini”, palët iu drejtohen institucioneve

Meqënëse përmbarimi nuk arriti të ekzekutojë vendimin e gjykatës për lirimin e truallit pranë shkollës “Petro Nini” në kryeqytet, ditën e sotme të dyja...

Klithmat e lutjet e banorëve/ Policet shpërthejnë në lot, çfarë s’u pa dje nga përplasja

Klithma, forcë, dhunë, përplasje e lutje. Janë këto pamjet me të cilat u përball dje e gjithë Shqipëria, teksa dy familje kundërshtuan me forcë...

“Mallkuar ata që po rrënojnë këtë popull”, këngëtari shpërthen për dhunën e policisë në sy të fëmijës

Ekzekutimi i një vendimi gjykate të formës së prerë për lirimin e një trualli në kryeqytet, ku prej gati 70 vjetësh është ndërtuar një...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...