E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Mallkuar ata që po rrënojnë këtë popull”, këngëtari shpërthen për dhunën e policisë në sy të fëmijës

Ekzekutimi i një vendimi gjykate të formës së prerë për lirimin e një trualli në kryeqytet, ku prej gati 70 vjetësh është ndërtuar një banesë, shkaktoi tension mes 2 familjeve që jetonin në të dhe përmbaruesve e policisë nga ana tjetër. Pamjet nuk kishin nevojë për komente, ndërsa banorët u përplasën fizikisht me policinë.  U deshën mbi 5 orë që gjendja ti rikthehej normalitetit.

Për më shumë se 5 orë, anëtarët e familjeve Llapaj dhe Dervishaj rezistuan për të mbajtur banesën e tyre, që ndodhen pranë shkollës së mesme “Petro Nini Luarasi” në Tiranë.

Zyra përmbarimore kërkoi të ekzekutonte një vendim gjyqësor të formës së prerë, dhënë nga Apeli i Tiranës, në favor të pronarit të truallit. Referuar kësaj ngjarje që ‘pushtoi’ mediat, një reagim është përcjellë edhe nga këngëtari mjaft i dashur i skenës shqiptare, Dashnor Diko. Mjaft i tronditur, ai thotë se pamjet në fjalë i ka hasur vetëm në luftën e Sirisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...