E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Shikoje Europen veç në TV”, Rama-komentuesit: Ty fjalët nga një vesh të hyjnë dhe nga tjetri te dalin

Edi Rama reagoi përmes një videoje në Facebook në rubrikën “Përgjigja ime”, lidhur me rastin “Petro Nini”. Ai ka komentuar ngjarjen e lidhur me rastin e familjes dhe përplasjen një ditë më parë me forcat e policisë.

Të shumtë kanë qenë qytetarët të cilët i kanë kërkuar llogari për këtë rast, ndërsa disa të tjerë e kanë akuzuar për gjendjen dhe varfërinë e vendit.

Edi Rama ka zgjedhur që t’u përgjigjet disave prej tyre, si më poshtë:

Komentet e shkëmbyera në Facebook:

Komenti 1– Shko kap ato qe bejne Kate mbi Kate jo ato qe paskan bere shtese….Keni fytyre edhe flisni

Rama– Me fal po s’paske marre vesh asgje sepse s’ka asnje lidhje shtesa me ceshtjen ne fjale, po keshtu eshte kur e ke mendjen te fyesh tjetrin e jo te kuptosh ate qe te thote!

Komenti 2- Une sdi gje por te jetosh 20 vite e te diles ne ruge plus invalide po strehoj dikund ju ben nje shpi jo plat 3 dhoma aq e keni mundësinë

Rama- Natyrisht ti s’di gje se po te dije nuk do flisje pa lidhje

Komenti  3– Shikoje europen vec ne tv se kurre sdo hyshe ne te Po te vdes populli per buke

Rama– Ah e shkreta qe e ke vemendjen tek populli aq sa po i’a qan edhe hallin, nderkohe qe mendjen aha, e paske in tramonto a Venezia?

Komenti 4– Pse duhet tja mar pronen me dhun o Rama,ku esht mbeshtetja eshtetit aty,kur ata plerat shqyenin deren dhe policia ndalonte familjaret te hynin ne banesen e vet,Rama boll fjal por vepra,

Rama– E para ishte FJALA. FJALA ishte ZOTI. ZOTI ishte FJALA. Keshtu fillon nje liber i shenjte qe quhet Bibel! Tani nese ty fjalet nga nje vesh te hyjne dhe nga nje vesh te dalin, kjo nuk eshte me ceshtja ime dhe e vetmja gje qe une mund te te them, eshte ta degjosh edhe njehere ate qe kam thene! Fjalia “boll fjal” kur tjetri njerezisht te shpjegon me fjale, se me gishta nuk shpjegohen gjerat, eshte fyese edhe pse ti nuk deshe te me fyesh natyrisht!

Lexo edhe :   Qeveria “Rama 3”, si prova e triumfit të votës mbi antisistemin
Lexo edhe :   Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Komenti 5– Hetime gjyqetareve dhe sekuestro te pasurive te pa justifikuara. Kete mund ta beje qeveria.

Rama: me fal ti ku jeton, ne hene apo ne Shqiperi?! Ta bej kete pyetje sepse nderkohe ne Shqiperi po ndodh hetimi i pasurive te gjykatesve dhe jane bere mbi 60 qe jane sikterisur nga sistemi per shkak te pasurise se pajustifikuar! Ndersa qeveria qe ta marresh vesh ti, nuk heton gjykates dhe nuk sekuestron pasurite e gjykatesve, sepse nuk jetojme ne komunizem sikunder edhe ta kam shpjeguar, sepse kete teme e kemi mbyllur ne vitin 1991!

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...