E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

partia demokratike

Artan Fuga: Demokratizimi i partisë demokratike, aty nis gjithçka

Pas humbjes elektorale jo për faj të tyre, tani elektorati dhe militantët e partisë demokratike, intelektualët demokratë janë vendosur përpara përgjegjësisë pastërtisht të tyre:...

Tiranë/ Kryesia e PD-së miraton katër kandidatura për postin e kryetarit

Kryesia e PD ka votuar pasditen e sotme në mënyrë unanime që gara e qershorit për kryetar partie të ketë 4 kandidatë. Lulzim Basha, Fatbardh...

Gara brenda PD-së/ Vjen dorëheqja e papritur nga Komisioni Zgjedhor

Brenda PD-së ka zhvillime të reja, ku përpos të pakënaqurve, ka edhe dorëheqje. Enno Bozdo i zgjedhur në Komisionin për zgjedhjet në PD, ka...

Kandidati i vetëshpallur për kreun e PD/ Kadilli: Koha për opozitë të re

“Të ofrojmë një qasje të re, një opozitë të re”! Me këtë thirrje i është drejtuar demokratëve anëtari i kryesisë së PD, kandidati i...

Video / Basha sot në Fier, qytetarët e presin me flamuj të PD dhe banderola

Ashtu si një ditë më parë (Basha e anuloi dje vizitën në Fier në nder të Bashkim Finos) simpatizantë, anëtarë e qytetarë fierakë kanë...

PD i përgjigjet Ramës: E kë lënë Shqipërinë në baltë, do humbasësh më 25 prill

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit renditi sërish disa nga arsyet se përse kërkon mandatin e tretë. Sipas PD,...

”Maskaradë nga Edi Rama dhe Top Channel”/ PD bën deklaratën e fortë

Partia Demokratike e cilëson një maskaradë, dokumentarin e televizionit ‘Top Channel’, ku thuhej se kryedemokrati Lulzim Basha, si punonjës i UNMIK ka marrë pjesë...

Kamera e fshehtë/ Infermiereve u marrin kartat e identitetit për zgjedhjet e 25 Prillit

Gjatë ditëve të fundit Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë se po ndryshon adresat dhe vendbanimet e disa qytetarëve me qëllim që të mos kenë...

Lista/ Ja emrat e 31 kandidatëve për deputetë të PD që votohen të enjten në qarkun e Lezhës

Partia Demokratike vijon përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë në qarqet e vendit. Demokratët e Qarkut të Lezhës do të votojnë të enjten për kandidatët e...

PD publikon listën e Shkodrës, 39 kandidatë për 11 mandate

Demokratët e Qarkut të Shkdorës do të votojnë të mërkurën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...