E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Pakistan

Avioni i rrëzuar në Pakistan, shpëtojnë vetëm 3 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Pakistan, ku një avion që transportonte 107 persona është rrëzuar gjatë fluturimit. Raportohet se aksidentit i kanë...

Aksident i rëndë ajror, rrëzohet avioni me 107 persona në bord (FOTO-VIDEO)

Një avion është rrëzuar në Pakistan, ndërsa në të udhëtonin 107 persona. Avioni është rrëzuar në Karachi, i cili është qyteti më i madh...

Dyshohet se mund të jetë infektuar, kryeministri i Pakistanit i nënshtrohet testit për COVID-19

Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan i është nënshtruar testimit për koronavirus. Khan ka qenë në kontakt me udhëheqësin e një organizate bamirëse, Faisal Edhi, i...

Pakistani ligj ekstrem për dhunuesit e fëmijëve: Varje në litar publikisht

Të alarmuar nga shifrat mbi vrasjet dhe dhunimet seksuale ndaj fëmijëve, Pakistani ka miratuar një paketë ligjore ekstreme kundër abuzuesve dhe dhunuesve, varje në...

Makina e Ambasadës Amerikane përfshihet në aksident, humb jetën një grua

Një makinë e ambasadës amerikane në Islamabad ka përplasur një makinë tjetër, duke lënë një grua të vdekur dhe 5 persona të plagosur. ARY News...

“Tragjedi në Pakistan” Ortekët e borës varrosin shtëpitë, 71 viktima (FOTO)

“71 të vdekur dhe shumë të plagosur”, ky është bilanci tragjik pas rënies së disa ortekëve në Pakistan, në luginën Neelum, në afërsi të...

Dënohet me vdekje ish-presidenti i Pakistanit

Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf është dënuar me vdekje.  Gjenerali është dënuar në akuza të forta tradhtie. Një gjykatë speciale në Islamabad e ka...

Shpërthimi i bombolës së gazit në tren, numri i viktimave shkon në 74

Një situatë tragjike është regjistruar në Pakistan, ku një tren është mbuluar nga flakët si pasojë e shpërthimit të disa bombolave të gazit. Mediat...

Tërmeti 5.8 ballë godet Pakistanin, ndërrojnë jetë 25 persona

Një tërmet 5.8 ballë ka goditur së fundmi Pakistanin dhe fatkeqësisht kanë mbetur të vdekur 25 persona dhe raportohet se janë plagosur 300 të...

Shoferi humb kontrollin e autobusit, dyshohet për 26 të vdekur

Një aksident me pasoja fatale ka ndodhur në një rajon malor në pjesën veriperëndimore të Pakistanit. Sipas mediave vendase, raportohet për 26 persona të...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...