E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

naftetaret

Naftëtarët në ditën e 7-të të grevës së urisë, shteti hesht

Punonjësit e rafinerisë së përpunimit të naftës në Ballsh, ndodhen në grevë urie prej 7 ditësh. Teksa gjendja e tyre përkeqësohet, ende nuk ka një...

Dita e dytë e grevës së urisë, naftëtarët: S’kemi çfarë t’u çojmë fëmijëve në shtëpi, institucionet heshtin

Punonjësit e uzinës së përpunimit të naftës në Ballsh, po vijojnë ditën e dytë të grevës së urisë. Ata shprehen se ende nuk ka reagim...

Naftëtarët e Ballshit çajnë kordonin e policisë, efektivët i shpërndajnë me spraj. Një protestues humb ndjenjat

Nuk kanë të ndalur tensionet në uzinën e Ballshit. Policia ka hedhur spraj për shpërndarjen e naftëtarëve, pasi këta të fundit kanë çarë kordonin...

Naftëtarët në Ballsh rifillojnë punën të hënën

Naftëtarët në Ballsh do të rinisin punën ditën e hënë, më 7 shtator. Lajmi bëhet i ditur nga Organizata Politike, ku njofton se përmes...

“Rama ik”/ Kryeministri pritet me protesta në Fier, ndërhyn policia

Qytetarë të shumtë janë mbledhur sot në  qendër të qytetit të Fierit, për të pritur me protesta ardhjen e kryeministrit Edi Rama. Në mesin e...

Naftëtarët e Ballshit zbarkojnë në Fier, kërkojnë rrogat e prapambetura

Sot, për të disatën herë, naftëtarët e Ballshit kanë dalë në protestë. Kërkesa e tyre mbetet po e njëjtë: likuidimi i pagave të prapambetura. Ata...

ARMO drejt katastrofës, naftëtarët: Rrezikon shpërthimin, ndërhyni urgjentisht!

Rafineria e ARMO-s, pas problemeve në menaxhimin e saj, ajo po shfaq edhe probleme të tjera. Kompania fillon të shkojë drejt degradimit total, pasi...

Energjia me rritje, nafta lë në rrugë 1200 naftëtarë

Nafta duket të jetë sektori ku Shqipëria ka bërë më pak përparim lidhur me përafrimin  e legjislacionit dhe plotësimin e detyrave të lëna nga...

“Fajin e ka Berisha”, deputeti i PD-së reagon pas takimit të Ramës me naftëtarët

Pas takimin me video konferencë që pati kryeministri Edi Rama me naftëtarët, ka ardhur dhe reagimi i parë nga Partia Demokratike. Me anë të një...

Naftëtarët bëjnë për 1 lekë ministrin në sy të Ramës, Gjiknuri qetëson situatën

Pas shumë kërkesave të naftëtarëve dhe pas shumë protestash të tyre për mos marrjen e pagave, kryeministri i Edi Rama ka zhvilluar një telekonferencë. Rama...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...