E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

naftetaret

Rafineritë e Ballshit/Kompania arratiset;Naftëtarët hidhen në rrugë

Naftëtarët e Ballshit dhe të Fierit po kalojnë një situatë të vështirë, pasi kompania që kishte në përdorim rafineritë e ARMOS, është larguar duke...

Rafineria/Naftëtarët “tradhtohen” nga qeveria: Pagat s’i kemi marrë, protestat vijojnë

Pas protestës në ditën e djeshme në kryeqytet dhe marrëveshjes paraprake mes naftëtarëve dhe ministrisë, kjo ka rezultuar e kotë pasi ende nuk kanë...

Përfundon takimi, naftëtarët nuk bien dakord me propozimin e Gjiknurit

Ka përfunduar takimi i 6 përfaqësuesve të naftëtarëve me ministrin Gjiknuri, por duket se ata nuk kanë arritur një marrëveshje. Kjo pasi ministri u ka...

VIDEO/“Je hajdut, haram e paç votën”, naftëtarët përplasen me deputetin socialist

Gjatë protestës së tyre para Ministrisë së Energjisë, naftëtarët e Ballshit dhe të Fierit janë përplasur me deputetin e PS-së në qarkun e Fierit,...

“Po vdesim, nuk ikim pa marrë pagat!”, naftëtarët në protestë

Dhjetëra naftëtarë, të cilët marshuan dje nga Fieri në Tiranë, po protestojnë para Ministrisë së Energjisë. Naftëtarët e Fierit dhe Ballshit kërkojnë pagat e...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...