E martë, 18 Maj, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

naftetaret

“Brenda 48 orëve do të…”, Rama jep lajmin e shumëpritur për naftëtarët

Naftëtarët e Ballshit kanë ndërprerë grevën e urisë, duke pranuar ofertën e kreut të qeverisë Edi Rama. Ata kanë pranuar të ulen të bisedime...

“Kush jeni ju që më thoni të ulem?”, Gjuzi përplaset me Ruçin

Gjatë seancës së sotme, deputeti Kujtim Gjuzi ka kërkuar nga gratë deputete që të shkojnë në grevën e urisë në mbështetje të naftëtarëve. Pas qëndrimit...

“Qeveria s’negocion nën presionin e askujt”, Rama sfidon naftëtarët e Ballshit

Rama ka reaguar për herë të dytë brenda një kohe të shkurtër, për naftëtarët e Ballshit. Por këtë herë duke i sfiduar, se pa...

Rama nuk ndalet: Mbylleni grevën dhe ulemi qajmë hallin

Naftëtaret e Ballshit janë në ditën e 14-të të grevës së tyre. Nga ana tjetër, kryeministri Edi Rama vijon që të përsërisë thirrjen e...

Greva/Meta apel urgjent Ramës për naftëtarët

Në deklaratën për shtyp gjatë mesditës së sotme, presidenti Ilir Meta apeloi ndaj qeverisë që të ulet sa më parë në dialog me naftëtarët...

Rama u thotë ‘PO’ naftëtarëve të Ballshit, por me një kusht

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish ditën e sotme për grevën nga naftëtarët e Ballshit. Ai ka kërkuar që të dy palët të ulen...

Basha: Naftëtarët nuk presin zgjidhje nga Rama, qeveria afera me rafinerinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se naftëtarët e Ballshit nuk presin zgjidhje nga kryeministri Edi Rama. Përmes një konference për shtyp nga selia...

Dita e 12 e grevës: Shtrohet në spital kreu i sindikatës së naftëtarëve, Sokol Dautaj

Teksa punonjësit e rafinerisë së naftës në Ballsh kanë hyrë në ditën e 12-të të grevës së urisë, kreu i sindikatës së naftëtarëve, Sokol...

Dita e 11-të e grevës së urisë, naftëtarët kyçen brenda: Do të vetëflijohemi

Në ditën e 11-të të grevës së urisë, punonjësit e rafinerisë së naftës në Ballsh, kanë marrë vendimin ekstrem. Ata kanë mbyllur portën kryesore të...

Greva e naftëtarëve, Rama: Pasojë e privatizimit të kompanisë në mënyrë kriminale

Kryeministri Edi Rama ka folur për grevën e naftëtarëve të Ballshit, të cilët prej 9 ditësh kanë ndërmarrë aktin ekstrem. Në një konferencë për mediat...

Të fundit

Shkodër/ Aksident i rëndë, si pasojë humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Koplik, ku si pasojë e përplasjes së tre automjeteve në rrugën e...

Kapja e 400 kg kokainë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera

Operacioni për kapjen e 400 kg kokainë në Kosovë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera Policia e  Kosovës gjatë kontrolleve të thelluar që ka...

Faqet e para të gazetave europiane/ 18 maj 2021

Corriere della Sera : Restorante dhe sport, Italia rihapet. Corriere dello Sport:Juven apo Napolin, Alegri vendos! El Pais:Tensioni me Marokun shkakton krizë emigrimi në Cueta. Frankfurter Allgemeine...

Kurseni dhe kënaquni me përfitimet unike në botën e udhëtimit me TravelWorld

Meqenëse tashmë e kemi të njohur, myWorld ka në dispozicion një shërbim inovativ që ofron përfitime (Benefits) gjatë blerjes. Platforma numëron mbi 15 milion...

Ngjarjet kryesore nga vendi dhe bota

Ngjarjet kryesore të ditës së djeshme: Vendi: Gjatë natës, policia gjeti trupin e pajetë të 32-vjeçarit Endri Mustafa, ku thuhet se është ekzekutuar me armë...