E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Greva/Meta apel urgjent Ramës për naftëtarët

Në deklaratën për shtyp gjatë mesditës së sotme, presidenti Ilir Meta apeloi ndaj qeverisë që të ulet sa më parë në dialog me naftëtarët greviste të Ballshit, përpara se situata shëndetësore e tyre të përkeqësohet më tej.

“Dialogoni sa më parë për një zgjidhje sa më të pranueshme dhe të arsyeshme, pa u përshkallëzuar situata me pasoja.

Është e rëndësishme që të bëhen çdo përpjekje me mirëbesim. Përpara se të kemi probleme dhe pasoja me shëndetin e tyre”, deklaroi kreu i shtetit.

Gratë naftëtare u futën sot në ditën e 12 të grevës së urisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...

“Urdhër nga Rama për të sulmuar FSHF-në”? Veliaj e thotë troç

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike hipotezën nëse me urdhër të Ramës ka sulmuar FSHF-së. I ftuar...