E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Basha: Naftëtarët nuk presin zgjidhje nga Rama, qeveria afera me rafinerinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se naftëtarët e Ballshit nuk presin zgjidhje nga kryeministri Edi Rama.

Përmes një konference për shtyp nga selia blu, Basha u shpreh se ata janë mashtruar nga kryeminstri dhe se qeveria është e përfshirë në aferat e naftës.

Basha ka tre pika për të rimëkëmbur sektorin e naftës.

Lulzim Basha: ”Unë i qëndroj fjalë për fjalë asaj që u thashë naftëtarëve kur i takova. E thanë vetë me gojën e  tyre dhe nuk presin më zgjidhje. Janë mashtruar nga Edi Ram dhe nga partnerët e tij në këtë zhvatje. Rama është i përfshirë në aferat e rafinerisë. Zgjidhja e këtij problemi është e realizueshme por kërkon një qeveri e cila nuk është e përfshirë në aferën e naftës. Për ne, prioritetet janë të qarta. Heqja e taksës Rama mbi karburantin, kontroll mbi karburatin që po shkatërron automjetet e shqiptarëve, si dhe rikthimin e 50 milion euro në vit nga evazioni fiskal. Kështu, ne do mundësojmë që uzina të vihet në punë dhe nafta të prodhojë mirëqënie për të gjithë naftëtarët dhe jo për një grup njerëzish që punojnë me Edi Ramën.”

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

#LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 12 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...