E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Ilir Meta dekoron Ilir Metën”/Rama nuk ndalet, ja si tallet

Kryeministri Rama ka sulmuar pak ditë më parë presidentin Meta për dekoratat. Situatën e dhënies së dekoratave nga Ilir Meta, Edi Rama e cilësoi farsë, komedi dhe turp. Nuk mungoi edhe një krahasim me Enver Hoxhën, dhe ironitë se po imagjinon si të bëhet hero. Por ai nuk e ka lënë me kaq.

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka vijuar ta thumbojë edhe sot kreun e shtetit, Ilir Meta.

Përmes Instagram-it, ai ka publikuar një foto duke ironizuar shpërndarjen e dekoratave nga Meta.

 

View this post on Instagram

 

Komplimenta autorit kushdoqoftë😂😂😂

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...