E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

‘Keqmenaxhim i krizës’/ Basha: Rama do ketë përgjegjësi politike dhe penale

Kryetari i Partisë Demokratike. Lulzim Basha, ka deklaruar se kur të vijë në pushtet do ta vërë kryeministrin Edi Rama, jo vetëm para përgjegjësive politike por edhe para përgjegjësive penale.

Gjatë konferencës për mediat nga selia blu, Basha tha se jemi i vetmi vend në rajon që paratë i çon te një grusht njerëzish.

Basha u shpreh se në këto kushte, kur Rama nuk dëgjon askënd, situata ka ardhur aty ku nuk mban më.

Lulzim Basha: “Asgjë nuk mund ta shpëtojë Ramën nga përgjegjësia që ka këto muaj për keqmenaxhim të krizës. Asgjë nuk mund ta shpëtojë Ramën nga përgjegjësia para qytetarëve sepse jemi i vetmi vend në rajon që paratë e shqiptarëve i çon te një grusht njerëzish. Ky mirë që nuk dika planin e opozitës, por nuk dëgjon as shqiptarët.

Në kushtet kur jemi para një krimi të përsëritur, sepse i vendosëm edhe një plan që se zbatoi. Në kushtet edhe njëherë kur i parashtrojmë një plan me 5 pika për qytetarët, se nuk na ha meraku për të po për qytetarët, në kushte te neglizhencës, e shpërfilljes e mosdëgjimit të njerëzve, ka ardhur aty ku smban më. Do ketë pëgjegjësi politike dhe penale. këtë mund tua garantoj sot”.

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

#LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 12 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...