E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Doni të jeni fitues i lotarisë amerikane? Ja procedura që duhet të ndiqni

Sot Ambasada Amerikane ka përcjellë një tjetër njoftim të rëndësishëm në lidhje me procedurat për aplikimin për lotarinë amerikane 2020.

Ambasada këshillon që në aplikim të përfshini edhe emrin e bashkëshortit, ose bashkëshortes, si dhe të fëmijëve nën moshën 21-vjeçare. Kjo gjë vlen dhe në rastin kur familjarët nuk do të udhëtojnë me ata që shpallen fitues.

Nëse doni që aplikimi për lotarinë amerikane të jetë i suksesshëm, duhet të ndiqni udhëzimet e plota që vetë ambasada amerikane njofton për shqiptarët.

Njoftimi

“Nëse po aplikoni për Lotarinë Amerikane 2022, ju duhet përfshini bashkëshortin/en dhe të gjithë fëmijët e pamartuar nën moshën 21 vjeç, edhe nëse ata nuk do të udhëtojnë me ju. Shihni udhëzimet e plota këtu: http://ow.ly/Afku50BFrr2

Vazhdoni të na ndiqni në Facebook, Tëitter dhe instagram gjatë kësaj kohe, për të marrë këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj”, thuhet më tej në njoftim.

🇦🇱 | Nëse po aplikoni për Lotarinë Amerikane 2022, ju duhet përfshini bashkëshortin/en dhe të gjithë fëmijët e pamartuar…

Publiée par U.S. Embassy-Tirana sur Lundi 12 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Hoteli më i mirë në Londër hap dyert për të trajtimin të infektuarve me Co*id

Hoteli më i mirë në periferi të Lodrës Croydon, normalisht do të ishte i mbushur me turistë, punëtorë ndërtimi jashtë qytetit dhe udhëtarë biznesi. Por,...

CDU-ja gjermane: Vazhdimësi apo drejt së ardhmes së panjohur?

CDU, partia në pushtet në Gjermani, po zgjedh në votim virtual kryetarin e ri të partisë. Në postin e kancelarit, kryetari i ri do...

Rama publikon hartat: Ja si e shiti Berisha detin në vitin 2008 (Foto)

Kryeministri Rama, teksa ka folur për çështjen e detit me Greqinë, për herë të parë ka publikuar mbrëmë hartat e viteve 2001, 2008 dhe...

Meta-Denajt: Mos penalizoni Vlorën, zhbllokoni fondet e investimeve në rrugë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur shkresës dërguar në adresë të tij nga ministrja e Financave Anila Denaj, lidhur me për Projektin...

”Vajza u fut me forcë në makinë”/ Telefonata e qytetarit alarmon policinë

Një vajzë dyshohet se është marrë peng ditën e sotme në zonën e Insitutit në Kamzë. Mësohet se një qytetar ka telefonuar policinë dhe ka...