E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

kategoria superiore

Shuma marramendëse/Njihuni me lojtarin më të shtrenjtë në Kategorinë Superiore

Kirian Nuabueze është futbollisti më i paguar i Superiores. Sulmuesi i Laçit vlerësohet 500 mijë euro nga “Transfermarkt”, duke e ngjitur sulmuesin mes më...

Partizani mposht Kukësin, Teuta mbetet “makth” për Tiranën

Kanë përfunduar 4 sfidat e vlefshme për javën e dytë të kampionatit. Plot 9 gola të realizuara në këto takime. Partizani ka arritur të marrë...

Fillimi i kampionatit, Duka: Keqardhje që nuk do kemi tifozë në stadiume

Presidenti i FSHF, Armand Duka ka përshëndetur fillimin e sezonit futbollistik. Duka thotë se si kurrë më parë do të kemi një edicion në mesin...

Kategoria Superiore: Caktohen oraret e ndeshjeve të javës së parë

Liga Profesionite i dha fund bojkotit të futbollit në Shqipëri dhe në fundjavë do të startojë me edicionin e Kupës së Shqipërisë e në...

Fidel Ylli: Jemi drejt marrëveshjes me Ligën Profesioniste, futbolli nis shpejt

Fidel Ylli, i cili së bashku me një grup tjetër nga qeveria, pas takimit që kishte me Ligën, është shprehur se gjithçka është në...

Liga Profesioniste e Futbollit nuk ka kthim pas, vijon bojkoti i futbollit në vend

Është mbajtur sot mbledhja e Ligës Profesioniste, në ambientet e “Air Albania”, ku të pranishëm ishin përfaqësues të klubeve të Superiores, si dhe sekretari...

Bojkoti i kampionatit, FIFA & UEFA: Mbështesim kërkesat e klubeve

FIFA dhe UEFA kanë reaguar për bojkotin e kampionatit të Kategorisë Superiore. Përmes një letre të dërguar Sekretarit të Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulku, dy...

Kategoria Superiore, Vllaznia luan finalen për elitën me Besëlidhjen

Vetëm dy vjet pas rënies nga kategoria, Vllaznia përballet sërish me rrezikun e largimit nga elita e futbollit shqiptar. Kuqeblutë e mbyllën sezonin në vendin...

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Të fundit

Imazhet e rralla të legjendës së sportit shqiptar (FOTO)

Publikohen fotot e rralla të mjeshtrit të Merituar të Sportit, Ajet Toska, i konsideruar si legjenda e atletikës shqiptare në garën e hedhjes se...

Të izoluar në 31 dhjetor? Silva Bino jep njoftimin e rëndësishëm

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, në një lidhje për "Report Tv", ka thënë se edhe...

Shuhet pronari i ‘Fax News’/Irfan Hysenbelliu, mesazh prekës për vëllain

Irfan Hysenbelliu, presidenti i televizionit 'News24', ka reaguar pas humbjes së të vëllait, Kasem Hysenbelliu. Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’,  shpreh falenderimet në emër të...

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Greqia raporton shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja 

Pavarësisht masave shtrënguese, Greqia vijon të ketë shifra tejet të larta të të infektuarve. Pandemia vijon të mbajë të mbërthyer Greqinë, e cila vijon të...