E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

grusht shteti

Grushti i shtetit/ Arrestohet ish-ministri i Jashtëm

Ibrahim Ghandour, kreu i ish-Partisë së Kongresit Kombëtar të shpërbërë tashmë dhe ish-ministër në presidentin e rrëzuar Omar al-Bashir, u riarrestua të hënën më...

Grusht shteti, arrestohet kryeministri. Reagojnë menjëherë SHBA-ja dhe BE-ja

Anëtarë të qeverisë kalimtare të Sudanit dhe udhëheqës të tjerë civilë, janë arrestuar mes raporteve për një grusht shteti ushtarak. Kryeministri Abdalla Hamdok është mes...

Turqia përkujton 5 vjetorin e tentativës për grusht shteti

Turqia përkujton sot përvjetorin e pestë të një grushti shteti të dështuar nga një fraksion ushtarak, me trazira të planifikuara në të gjithë vendin,...

Grusht shteti? Rama: Fjalë e madhe shumë, nuk e kam përdorur

Kryeministri Edi Rama nuk e ka cilësuar një grusht shteti bojkotimin e punës nga kontrollorëve të Albcontrol në aeroportin e Rinasit. I ftuar në emisionin...

Edi Rama ka bërë grusht shteti që të mos shkojmë në zgjedhje

Enkel Demi Sa i përket çështjes së kontrollorëve shqiptarët duhet të bëhen specialistë për gjërat që nuk kanë lidhje me jetët e tyre të përditshme....

Lidhini se u çmendën, shpallën “grusht shteti”

Andi Bushati Ka mjaftuar një grevë disa orëshe e 65 punonjësve të Albcontrol, për të parë fytyrën e regjimit që kemi mbi kokë. Në fakt,...

Mianmar/ Forcat e sigurisë hapin zjarr ndaj protestuesve, deri tani 550 viktima

Forcat e sigurisë në Mianmar hapën zjarr kundër protestuesve anti-grusht shteti të shtunën, me një dhunë që një grup i të drejtave të njeriut...

Ushtria i drejtohet parlamentit, instruktorja vazhdon e qetë stërvitjen (Video)

Video e një instruktoreje palestre të quajtur Khing Hnin Wai, në Mianmar po bën xhiron në rrjetet sociale. Ajo ndodhej në qendër të qytetit dhe...

Grusht shteti në Afrikë/ Arrestohen presidenti dhe kryeministri në Mali

Kryetari i Unionit të Shteteve Afrikane, Moussa Faki Mahamat, raporton se trupat ushtarake në Mali kanë arrestuar presidentin e vendit, Ibrahim Boubacar Keita, disa...

“Ndryshimet kushtetuese janë një grusht shteti”, Shehu: Të ndalohen menjëherë

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu, ka komentuar situatën e krijuar nga ndryshimet kushtetuese për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë. Në një intervistë për...

Të fundit

“Ngacmim seksual”, CNN pezullon gazetarin Chris Cuomo pasi ndihmoi të vëllain

Rrjeti televiziv CNN tha të martën se po pezullon për një afat të pacaktuar gazetarin Chris Cuomo pasi dolën në pah detaje se ai...

“Thuaj një fjalë për mua Beniadës”. Romeo është ndarë nga vajza e Peleshit?

Romeo Veshaj, në një letër surprizë ndaj Donaldit, i kërkon që të njihet me Beniada Nishanin, mbesën e ish-presidentit Bujar Nishanin. Kjo ishte kërkesa...

Koreja e Jugut raporton numër rekord me Covid-19

Koreja e Jugut regjistroi 5.123 raste të reja Covid-19 të martën, një shifër rekord një ditore, sipas një njoftimi për lajmet nga Agjencia Koreane...

Ministri izraelit i Shëndetësisë: Vaksina mbron kundër Omicron

Ka "indikacione" se njerëzit që kanë marrë vaksinën ndaj koronavirusit, janë "të mbrojtur" kundër variantit Omicron, tha të martën Ministri izraelit i Shëndetësisë, Nitzan...

Ka vetëm një kënd që e bën takimin e 11 dhjetorit

Nga: Fitim Zekthi Debati në Partinë Demokratike është bërë aq i ashpër, aq acidik sa ka mbërritur në akuza penale, në luftë ad hominem të llojit...