E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

film

Industria e filmit në kohën e koronavirusit

Këtë javë bota e filmit do të mblidhej në jug të Francës për festivalin më të rëndësishëm të filmit në botë. Por për shkak...

Shining, sëpata e Jack Nicholson shitet në ankand për 190 mijë euro

Sëpata e përdorur nga Jack Nicholson në skenën ikonike të filmit 'Shining' u shit në ankand për 170 mijë paund, mbi 190 mijë euro. Objekti...

Mbërrin ‘Corona’, filmi i parë në lidhje me koronavirusin

Sallat janë të mbyllura, por kinemaja mendon për koronavirusin. Ka mberritur filmi i parë për Covid-19. Nga regjisori iranian Mostafa Keshvari, i cili jeton në...

Festivali i filmit në Londër, regjisori shqiptar merr çmimin e rëndësishëm

Në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Londër, regjisori i njohur shqiptar Pluton Vasi ka fituar një çmim shumë të rëndësishëm, atë të “regjisorit më...

Si film aksion/ I dyshuari i ikën policisë. Përplas 4 makina, plagos 5 persona

Mëngjesin e sotëm në Elbasan policia i është vënë pas një makine me targa të huaja pas dyshimeve për aktivitet të paligjshëm dhe i...

Ermal Mamaqi zbulon projektin e radhës, një tjetër film

Ermal Mamaqi ka zbuluar në emisionin “Soiree” në Top Channel, se për momentin nuk e ka në planet e tij rikthimin në televizion. Aktori...

Njerëzit në ankth në mbarë botën, publikohet filmi i parë për koronavirusin

Virusi i rrezikshëm që fillimisht u përhap në Kinë, deri më tani ka marrë 106 jetë njerëzish. Njerëzit janë në ankth e panik nga frika...

Koincidencë? Cili film i Holliwood-it parashikoi virusin misterioz kinez (FOTO)

Rreth 20 milionë banorë janë të izoluar në shtëpitë e tyre në tre qytete të mëdha të Kinës. Në Wuhan, aty ku ka origjinën...

Ndërron jetë aktorja e filmit “Përrallë nga e kaluara”

Aktorja e njohur shqiptare, Mira Minga Jupi ka ndërruar jetë. Raportohet se Mira ka ndërruar jetë në SHBA, aty ku jetonte prej kohësh. Aktorja është e...

Në ditën e lançimit të filmit të tij, ndërron jetë aktori i njohur

Në ditën e lançimit të filmit të tij ka ndërruar jetë aktori i njohur Robert Forster. “El Camino” është riprodhimi në formën e një filmi...

Të fundit

Gabimi për emrin në Gjendjen Civile i kushtoi qytetarit 2.5 milionë lekë (VIDEO)

Të shumta kanë qenë rastet kur emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar gabimet dhe pasaktësisë e bëra nga në zyrat e gjendjes civile,...

Malajzi/ S’do ta besoni, kapet peshku me dhëmbë njeriu (FOTO)

Një peshk i cili i ka dhëmbët të ngjshme me njeriun, është kapur në Malajzi. Imazhet e peshqve të vegjël janë shpërndarë gjerësisht në...

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...