E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Bushati: Lyen fytyrën me m*t për karrigen! Kadia: Do i hash më vonë

Tonet e zërit u ngritën dje në “Open”, teksa diskutimi lidhej me publikimin e pagave. Zëvendësministri Besart Kadia, ka pasur një përplasje të fortë me gazetarin Andi Bushati. Ky i fundit tha se të dhënat janë publikuar, për tu shantazhuar qytetarët, ndërsa Kadia e kundërshtoi këtë. Debati degradoi më tej në fyerje personale, ndërsa Bushati i mëshonte faktit se gjithçka që ka të bëjë me rrjedhjen e informacionit lidhet ngushtësisht me shantazhin.

Pjesë nga debati: 

Besart Kadia: Pse duhet qeveria që të publikojë të dhënat e tilla, kur në fakt i zotëron dhe i akseson në çdo çast. Kush e bën këtë?

Eni Vasili: Për të shantazhuar në mënyrë elektorale, thotë Bushati

Andi Bushati: Por si mundet?

Besart Kadia: Por çfarë do i thotë? Kjo është marrëdhënie e përjetshme, si mund të shantazhohet një njeri pse ka paguar taksa se nuk e shpjegoj dot…?!

Andi Bushati: Po se unë di hallin tënd, çfarë do motra jote, çfarë do babai jot, je i zhveshur, të ka dorë shantazhuesi.

Besart Kadia: Po bën shantazh Andi Bushati kur i nxjerr pagat, a po bën shantazh ndaj kolegëve të tu, a po bën apo jo?

Andi Bushati: Ore nganjëherë kolltuku në ministri mund të lyesh dhe fytyrën me m*t për të ruajtur karrigen, mund ta bësh edhe këtë.

Besart Kadia: Mos përdor fjalë që i ha më vonë.

Të dhënat financiare të mbi 630 mijë qytetarëve qarkulluan lirisht përmes aplikacionit whatsapp, dhe po ashtu dje doli një listë e shtuar deri në 690 mijë punonjës, ndërsa qeveria deklaroi se nuk ka ndodhur eksport dixhital i bazës së të dhënave. Materiali përmbajnë të dhëna personale si numrin e kartës së identitetit, numrin e identifikimit të shoqërisë ku janë punësuar ata, përfshirë dhe pozicionin e punës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...