E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

pagat

”Shkurtim pagash e pensionesh”, Braçe hidhet kundër Beqajt

Sikundër kryeministri Rama, në të njëjtën linjë qëndroi edhe Erion Braçe, për mos prekjen e pagave e pensioneve, ndonëse po jetojmë në kohë pandemie....

Përgjysmohen pagat e deputetëve/Ruçi u dërgon letër krerëve të institucioneve

Ditën e sotme u zhvillua një mbledhje e posaçme e Byrosë së Kuvendit të Shqipërisë, ku u vendos që paga e deputetëve të përgjysmohej...

Fasonët ngrenë duart: Nuk paguajmë dot punonjësit, të ndërhyjë shteti

Bizneset e tekstile dhe këpucëve pohojnë se janë në një situatë të vështirë për shkak të mospagimit nga kontraktorët, çka ia bën të pamundur...

Bëhet zyrtar vendimi/ Kryeministrit dhe ministrave u përgjysmohet paga për tre muaj

Ditën e sotme është publikuar në Fletoren Zyrtare vendimi për përgjysmimin e pagës së kryeministrit Rama, të zv.kryeministrit, Erion Braçe dhe ministrave të kabinetit...

Koronavirusi/Qeveria do të ulë pagat e ministrave dhe deputetëve

Kryeministri Edi Rama vijon të na njohë me masa të reja të marra në lidhje me situatën e krijuar në vend për shkak të...

Shqipëria dhe Kosova me pagat minimale më të ulëta në Evropë

Shqipëria dhe Kosova i paguajnë më pak punonjësit e tyre se në çdo vend tjetër të Evropës, sa i takon pagës minimale, që ata...

Ligjvënësit paguhen 88.8% më shumë sesa mesatarja në nivel kombëtar

Shqipëria ka një administratë të mirëpaguar sidomos në nivelet e larta ku pagat e majme qëndrojnë dukshëm më lart sesa mesatarja e pagës në...

Deklarata e fortë e gazetarit: Vetëm 3 klube të Superiores i paguajnë lojtarët

Gazetari i njohur, Ylli Aga, ka bërë një deklaratë të bujshme në lidhje me rrogat në klubet e Kategorisë Superiore. I ftuar në emisionin “Procesi...

Shifrat/ Ja sa do të paguhen presidenti e kryeministri me Ligjin e ri

Të gjithë ata që punojnë në sektorin publik në Kosovë do të kenë ndryshime në pagat e tyre të dhjetorit. Shumica prej tyre do...

Kush janë 10 vendet më të ardhurat dhe pagat më të larta në botë

Kërkimi për një jetesë më të mirë dhe më të sigurt është një nga arsyet kryesore përse njerëzit emigrojnë. Sigurisht që pagesa është një...

Të fundit

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...