E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Etiketa

ANDI BUSHATI

Berisha ”non grata”/ Bushati: Peshqit e mëdhenj janë trashur e nuk janë kapur

Analisti i njohur, Andi Bushati duke komentuar vendimin e DASH për shpalljen ''non grata'' të ish-kryeministrit Sali Berisha tha me ironi, se peshqit e...

Luli si miniaturë e Ramës

Andi Bushati Lulzim Basha ka aftësinë e paimagjinueshme për ta shndërruar çdo sukses të mundshëm në disfatë. Që prej të dielës, kur ai u zgjodh...

”Këmbanë alarmi”/ Bushati: PD është duke vdekur, Basha rrit mbështetjen

Analisti i njohur, Andi Bushati e përkufizoi situatën politke në Partinë Demokratike si një këmbanë alarmi, pasi edhe pse kryetari i zgjedhur Lulzim Basha...

Iluzioni i verbër i një ‘Pax Americana”

Nga Andi Bushati Një ide e përhapur rëndom, që ka më tepër trajtat e një bestydnie, sesa ato të një rrjedhimi logjik, po i interpteton...

Berisha “non grata”, shpëtimi këtë herë nuk vjen nga Amerika

Andi Bushati I braktisur de fakto nga Lulzim Basha dhe partia e tij Sali Berisha i është përveshur njërës prej atyre betejave që atë e...

Linçimi i gjyqtares së Elbasanit si fetishizim i kauzave të parëndësishme

Nga: Andi Bushati Media të djathta dhe të majta, i madh dhe i vogël, fanatikë të rrjeteve sociale dhe ata që i përdorin ato për...

Le Figaro: “Shqipëria dhe fantazmat e Sigurimit të Enver Hoxhës”

Gazeta e madhe franceze Le Figaro, i ka kushtuar një artikull të gjatë trashigimisë komuniste të Shqipërisë, rolit të sigurimit të shtetit në një...

Pesë rreziqet e mandatit të tretë

Andi Bushati Zgjedhjet e 25 prillit vërtetuan edhe njëherë, jo vetëm pamundësinë e përmbysjes së sistemit, por edhe atë të rotacionit të kukullave që janë...

Rreziku i kritikës nihiliste: Përgjigje për Andi Bushatin

Nga: Blendi Kajsiu E lexova me vëmendje replikën e Andi Bushatit jo vetëm se shpreh shqetësime të rëndësishme, por edhe sepse e respektoj mendimin dhe...

A e mbron dot më PD, Sali Berishën?

Nëse gjithmonë ka ekzistuar një bestydni se Sali Berisha e kontrollonte dhe e përdorte partinë që themeloi dhe drejtoi si një mburojë për fatin...

Të fundit

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....

Profil/ Kush është Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries ka qenë çelësi i të dy fitoreve për Holandën deri më tani, por ka bërë një rrugë të gjatë nga fillimet e...

Kryemadhi merr mandatin e Fierit, ‘djeg’ Kejdi Mehmetajn

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka pranuar mandatin e Fierit duke ‘djegur’ Kejdi Mehmetajn, e cila ishte e dyta në listën e Fierit, ku...