E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ANDI BUSHATI

Bulevardin e 2 marsit e mbushi Rama, jo Meta

Nga Andi Bushati  Bilanci Ilir Metës në këtë 2 mars nuk mund të matet me numra. Sfida e cila iu bë përpara kësaj të hëne, se...

Koronavirusi fle në mushkëritë e Rilindjes

Nga: Andi Bushati Edhe mënyra se si sillen ndaj të papriturave të natyrës i veçon regjimet autoritariste nga ato demokratike. Këtë dëshmon rasti i fundit...

Prova e një marrëveshjeje të fshehtë Basha-Rama

Nga Andi Bushati Të gjithë idhtarët e teorive konspirative, që së paku prej verës së 2017 fantazojnë për skenarin e një pakti të nëndheshëm Rama-Basha,...

Përse Rama vazhdon të tallet me Bashën

Nga Andi Bushati Edi Rama e ka hapur vitin e ri politik me një tallje të re ndaj Lulzim Bashës. Ai e ironizoi liderin e...

Pinpongu i gënjeshtrave Rama-Vuçiç

Nga: Andi Bushati Të hënën në mbrëmje, në emisionin “Open”, i gjendur përballë zv/kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Bujar Osmani, i bëra atij një pyetje të...

“S’ke shitur vetëm shpirtin por edhe brekët”, sherr mes Bushatit dhe Pezës

Një përplasje mjaft e fortë ka ndodhur sot mes Andi Bushatit dhe Alfred Pezës, në lidhje me paketën anti-shpifje. Në emisionin “Open” në Top Channel...

Viktimat nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga: Andi Bushati Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një “dhuratë nga Allahu”. Kjo jo për faktin se...

Ndalini daullet, Reforma në Drejtësi po shkërmoqet

Nga Andi Bushati Ndërsa opinioni publik po helmohet prej ditësh me qëndrimet e partizanëve të barrikaduar pro Ramës apo pro Metës për gjykatën kushtetuese, fokusi...

Rama, një diktator më shumë me mbështetje amerikane

Nga: Andi Bushati  Në seancën absurde të një parlamenti, të mbledhur në funksion të një kioske noterie poshtë përroit të Lanës, Edi Rama nuk  dha...

Vrasja e dytë e reformës “amerikane” në drejtësi

Nga: Andi Bushati Pas emërimit të Arta Markut si kryeprokurore e përkohshme (që po qëndron në detyrë prej dy vjetësh), sot Rilindja ka kryer aktin...

Të fundit

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...

Vajza e regjisorit Spielberg fejohet me një shqiptar

Destry Allen, vajza e regjisorit të njohur, Steven Spielberg, është fejuar me një aktor me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin, Genc Legrand, i cili...

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...