E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ANDI BUSHATI

Nëse policia politike e Rilindjes ka kapur atentatorin e vërtetë

Nga: Andi Bushati Zakonisht në ngjarje të tilla të bujshme, si ajo e atentatit ndaj prokurorit Ndoja, shteti ndjek një taktikë: arrestohet dikush, shpallet si...

Kush e urdhëroi atentatin ndaj prokurorit

Nga Andi Bushati Nuk kishte diskutim se atentati mafioz ndaj prokurorit Arjan Ndoja do të merrte ngjyime të forta politike pas sulmeve publike që atij...

Peza: Rreziku rus i vërtetë, shtyrja e negociatave rrit ndikimin në Shqipëri

Sekretari për mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza u shpreh se ndikimi rus është ngritur si pikë shqetësuese në të gjithë rajonin e Ballkanit. I...

Putinistët që klithin për rrezikun rus

Nga: Andi Bushati Të gjitha nismat e Edi Ramës për ti shpallur luftë ariut rus janë një përpjekje për të maskuar thelbin putinian të regjimit...

Një gotë verë për të hyrë në botën e Albin Kurtit

Nga Andi Bushati Albin Kurti është ndoshta i vetmi politikan i lartë që përpara se sa të japë dorën të thotë: “më fal”. Është me...

Katër gënjeshtra rilindase kundër Macronit

Nga: Andi Bushati Propaganda e rilindjes, e cila një vit më parë u rek të na mbushte mendjen se negociatat ishin hapur, tani po stërmundohet,...

Ç’ka harruar opozita që nga koha e “revolucionit”

Nga: Andi Bushati Kush i ka ndjekur me vëmendje tezat dhe fjalorin e opozitës, nuk e ka të vështirë të dallojë një ndryshim jo të...

Triumfi i Albin Kurtit, një leksion edhe për ne

Nga Andi Bushati Fitorja sfiduese e Albin Kurtit në zgjedhjet e 6 tetorit ka një rëndësi shumë më të madhe sesa ajo e çlirimit të...

Propozimet e opozitës, një çarje e re me ndërkombëtarët?

Nga: Andi Bushati Presionit ndërkombëtar për t’u bërë pjesë e miratimit të reformës zgjedhore, Lulzim Basha i është përgjigjur me një seri kushtesh, parimisht tejet...

Baton Haxhiu: Meta ka më shumë foto me qen e mace; Andi Bushati: Kukull qesharake e regjimit

A do të rikthehet Ilir Meta në politikë? Kjo është pyetja e cila ndezi një debat të nxehtë mbrëmjen e djeshme, në emisionin "Open"...

Të fundit

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...