E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Superhero me probleme ankthi? Reynolds flet për personazhin në film dhe veten

Ryan Reynolds këmbëngul se nuk ka motive të caktuara propagandistike pas personazhit të tij ironik Michael Bryce, i cili është në terapi në filmin e ri “Truproja i Gruas së Hitmanit”. Sidomos, aktori thotë se filmi nuk i përgjigjet kritikave kulturore nga senatori i Teksasit Ted Cruz, i cili kohët e fundit u ankua se nuk na duhet një “James Bond ose Jason Bourne që ka çrregullime ankthi”.

“Nuk mendoj se është e rëndësishme për heronjtë e aksionit. Ajo nuk është jeta e vërtetë. Do të ishte pak budallallëk ta fusje në film (një superhero që ka probleme me ankthin apo depresionin), përveç nëse do të kishte kuptim”, u shpreh Reynolds.

Aktori i ‘Deadpool’, megjithatë, dëshiron të vazhdojë destigmatizimin e diskutimit publik mbi shëndetin mendor “në jetën reale”, siç u shpreh kohët e fundit në një postim të sinqertë dhe shumë të përfolur në Instagram, në të cilin ai u i’u hap publikut mbi betejat e tij me “shoqëruesin e tij prej kohësh, ankthin.” “Për të gjithë ata si unë që planifikojnë shumë, mendojnë shumë, punojnë shumë, shqetësohen shumë dhe gjithçka tjetër, ta dini që nuk jeni vetëm,” shkroi ai teksa u mbyll muaji maj, muaji i ndërgjegjësimit mbi shëndetin mendor./ TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...