E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Netflix/ Rekomandimi i Tirana Today për ata që po kërkojnë një film

Rachel McAdams është e njohur gjerësisht për rolet në Mean Girls, About Time dhe The Notebook, por kurrë nuk e kishim parë kurrë si në këtë film.

Po flasim për State of Play, një thriller që e sjell aktoren si një gazetare kurioze. Edhe pse filmi u shfaq premierë në 2009-ën, kohët e fundit kapi pozicionin e dhjetë në listën e filmave më të parë të Netflix. (Aktualisht renditet pas titujve të njohur si Army of the Dead, Sabotage, The Woman in the Window, The Mitchells vs the Machines, Jungle Beat: The Movie and The Whole Truth.)

Historia bazohet te Kongresmeni Stephen Collins (Ben Affleck), i cili është në qendër të kritikave pasi asistentja e tij gjendet e vdekur nga një vetëvrasje e mundshme. Gazetari Cal McAffrey (Russell Croëe) ka për detyrë të hetojë çështjen, e cila merr komplet tjetër rrjedhë kur reporterja Della Frye (McAdams) gjen një lidhje midis “vetëvrasjes” dhe ca të shtënave një natë më parë.

State of Play u drejtua nga Kevin Macdonald.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...