E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Shkarkimi i Metës/ Lubonja: Presidenti mbrojti shtetin nga kapja totale

Analisti i njohur, Fatos Lubonja ka komentuar nismën e mazhorancës për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

I ftuar në emisionin ”Pikat mbi i” në ”News 24”, Lubonja u shpreh se gjuha e përdorur nga Kreu i Shtetit gjatë fushatës elektorale ishte agresive, por sipas tij, Meta ka qenë mbrojtës nga kapja e shtetit.

Ndër të tjera, Lubonja citoi fjalët e kryeministrit Edi Rama ku thotë se opozita ka frikë nga drejtësia, por analisti shtoi se kreu i qeverisë është ai që ka bërë vjedhjet, së bashku me kriminelët.

Fatos Lubonja: ”Meta, përpos gjuhës pak agresive, ka qenë mbrojtës nga kapja e shtetit. Anëtarët e Komisionit janë ushtarë. Rama thotë jam i mirë e këta të këqinjtë, por po i merr nga forca. Meta nuk është larg burgut, sepse Rama thotë këta kanë frikë nga drejtësia. Është Rama ai që ka vjedhur bashkë me kriminelët. Historia ka treguar se edhe përsëritet, nuk duhet ta lejojmë një gjë të tillë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një zgjidhje për opozitën!

Nga: Lutfi Dervishi Zhvillimet e sotme në opozitë kanë brengosur jo vetëm anëtarët, simpatizantët dhe votuesit e opozitës, por mbi të gjitha kryeministrin e vendit!...

Biden parashikon se Rusia ‘do të hyjë’ në Ukrainë. Gati për luftë?

Presidenti Joe Biden, të mërkurën parashikoi se Rusia "do të zhvendoset" në Ukrainë, duke përmendur shqetësimet ekzistenciale të presidentit të vendit, Vladimir Putin, edhe...

Berisha zbulon se çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 11:00

“Foltorja” e radhës do të jetë në Rrëshen. Ish-kryeministri Sali Berisha njofton qytetarët se “Foltorja” me demokratët do të jetë në 22 janar, në...

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...