E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

familja

Ish-presidenti thirrje politikanëve: Mendoni më shumë për shqiptarin e thjeshtë

Ish-presidenti Alfred Moisiu, gjatë fjalës së tij në “Festivalin e bekimit të familjes”, u shpreh se paqja dhe siguria vjen nga familja. Po ashtu, duke...

Shërbeu 13 vite në familjen italiane, si i vodhën diamantet prej 60 mijë euro 3 shqiptarët

Të tjera detaje dalin për tre shqiptarët e arrestuar në Itali, të cilët akuzohen për grabitjen e një vile; ngjarje e regjistruar në maj...

Me një veshkë dhe në qiell të hapur, nëna e 4 fëmijëve apelon për ndihmë

Ajo është vetëm 35 vjeçe, por jeta që ka kaluar nuk ka qenë e lehtë. Matilda nga Durrësi është bërë sot pjesë e emisionit...

Vrau me thikë shokun në mes të Bulqizës, policia merr në mbrojtje familjen e 22-vjeçarit

Policia e Dibrës ka marrë në mbrojtje familjen e Fatjon Ketës, 22-vjeçarit që qëlloi për vdekje me thikë shokun e tij 21-vjeçar Arlind Pasha....

Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. Vendimi, i...

Kërcënohet me jetë kryetari i KQZ dhe familja e tij, Garda dhe Policia e marrin në mbrojtje

Kërcënohet kryetari i KQZ, Klement Zguri dhe familja e tij. Sot në KQZ kanë shkuar drejtuesit e lartë të Gardës e Policisë të cilët...

Aksidenti tragjik në Tiranë, ndërrojnë jetë 4 anëtarët e një familje

Një aksident rrugor i ndodhur mbrëmjen e djeshme ka rezultuar tragjik për familjen Bibaj. Katër persona të kësaj familjeje kanë humbur jetën pasi automjeti...

U arrestua për llogari të Interpolit, flet familja e ‘Kimit’: E provokuan rusët në diskotekë

Policia e Shqipërisë ka arrestuar pardje në Tiranë, 23-vjeçarin nga Podujeva, Shkëlqim Kastratin i cili tash e dy vite ka qenë në kërkim nga...

“Kam ecur në këmbë për km të tërë”, Mc Kresha kujton momentet e tmerrshme nga lufta

Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha ishte i pranishëm mbrëmjen e sotme në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” për të surprizuar një...

“Kërcënimet”/ Policia merr në mbrojtje ambasadorin e OSBE dhe familjen e tij

Policia e Shtetit në bashkëpunim me atë private kanë marrë në mbrojte ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bashkë me familjen e tij. Kujtojmë...

Të fundit

Vajza e regjisorit Spielberg fejohet me një shqiptar

Destry Allen, vajza e regjisorit të njohur, Steven Spielberg, është fejuar me një aktor me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin, Genc Legrand, i cili...

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...