E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

Dyshonin se e helmuan qëllimisht, reagojnë sërish familjarët e Rezarta Hajdarit

Vetëm 5 ditë pasi u martuan, Rezarta dhe Olsi Hajdari u helmuan nga monoksidi i karbonit, i përhapur në dhomën e tyre nga mangalli me prush.

Olsi arriti të mbijetonte, ndërsa 19-vjeçarja Rezarta Hajdari humbi jetën.

Familjarët e Rezartës dyshonin se vajza ishte helmuar qëllimisht.

“Nuk i pranoj njerëzit e Olsit të më vijnë në shtëpi. Ata më helmuan motrën. Të hetohet e vërteta”, shprehej vëllai i Rezartës.

Mirëpo, pas përgjigjes së autopsisë ku thuhej se 19-vjeçarja u helmua nga monoksidi i karbonit si pasojë e prushit në dhomë, familjarët kanë ndryshuar mendje.

Në një lidhje telefonike me “Report Tv”, vëllai i Rezartës, Reshit Xibraku, ka treguar se është dakord me ekspertizën e mjekëve dhe nuk ka më dyshime për vdekjen e motrës së tij.

“Analizat i mora. Jo nuk kam asgjë për të thënë. E pranoj se është helmuar nga mangalli”, është shprehur Xibraku.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...