Bota

Mbretëresha i ka bërë ofertën Meghan “për të jetuar pa tituj” përpara dasmës


               Publikuar në : 18:17 - 26/01/20 B H

Mbretëresha e Britanisë ia ka ofruar lirinë për të jetuar pa tituj përpara dasmës Princit Harry dhe Meghan Markle, por vetë aktorja është shprehur shumë ‘e lumtur’ për ta lënë aktrimin dhe për t’iu përkushtuar detyrave në familjen mbretërore.

Një burim ka thënë për prestigjiozen “The Sun” se mbretëresha ‘ia ka bërë ofertën’ Meghan që para dasmës që u zhvillua në maj të vitit 2018.

Kjo do t’i jepte më shumë hapësirë Meghan që të merrej me jetën e saj si aktore, por ajo e refuzoi këtë ofertë me pretendimin se ‘dëshironte të bëhej një anëtare e devotshme e familjes mbretërore’.

Pallati i Buckingham njoftoi javën e kaluar se duke filluar nga pranvera Harry dhe Meghan do të ndalojnë së përdoruri titujt e tyre të HRH dhe do të tërhiqen nga detyrat mbretërore, përfshirë emërimet ushtarake zyrtare.

Burimi zbuloi se që nga ditët e para, Mbretëresha punoi për të siguruar një ‘tranzicion të qetë’ për Meghan.

Burimi zbuloi: ‘Oferta do ta lejonte atë të vazhdonte karrierën e saj, por ajo ishte e lumtur të ndalonte së vepruari për t’u bërë një anëtare e familjes mbretërore.’

Sipas burimit, zyrtarët ishin irrituar që çifti tani ndiejnë presion për të lënë jetën mbretërore.

Princit Harry iu dha grada më e lartë nga kolegët britanikë dhe Meghan u bë Dukesha e parë e Sussex, kur u martuan në maj 2018.

Të gjitha titujt mbretërorë janë dhënë nga Mbretëresha dhe i takon monarkut të zgjedhë se çfarë titulli t’i dhurojë nipit të saj dhe gruas së tij.

Sidoqoftë, çifti do të lejohet të ruajë patronazhet dhe shoqatat e tyre private.

Ata aktualisht janë duke qëndruar në një varkë në ishullin Vancouver me djalin e tyre 1-vjeçar, Archie ndërsa vazhdojnë të ndjekin projektet e tyre të bamirësisë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT