E diel, 16 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

emrat

Nga vijnë emrat e vendeve? Ja 4 burimet e tyre

Emrat e vendeve të botës - Italia, Franca, Vietnami e kështu me radhë - janë çdo ditë në fokus të parullave të identitetit, fjalimeve...

Emrat/ Këto janë personat e plagosur nga sulmi në xhaminë “Dine Hoxha”

Zbardhen emrat e pesë personave që kanë mbetur të plagosur tek xhamia “Dine Hoxha” mesditën e sotme në kryeqytet. Mësohet se kanë mbetur të plagosur...

Emrat/ Kontrollorët e trafikut ajror që u shoqëruan në ambientet e policisë

Janë identifikuar kontrollorët  e trafikut ajror, të cilët u shoqëruan në policinë e Tiranës, në lidhje me grevën e Albcontrol që çoi në pezullimin e fluturimeve...

Qeveria Kurti 2, ja emrat e kabinetit qeverisës

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme, ku pritet të zgjedhet Qeveria e re. Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar kreun e partisë, Albin Kurtin...

Zbardhet lista e kandidatëve të sigurtë të PD në Tiranë, kryeson Basha (Emrat)

Zbardhen emrat e 11 kandidatëve të parë të Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës, ku lista do të kryesohet nga kryetari i kësaj force...

Nga Kukësi në Korçë, Rama prezanton 12 kryesuesit e PS në qarqe (Emrat)

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike emrat e 12 kandidatëve që do të jenë në krye të listave të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare...

Rama, emrat surprizë të të larguarve

Largimet e emrave që njiheshin si “të ekuilibruarit” brenda grupit parlamentar të Partisë Socialiste, si Hysi, Gjermeni, Vorpsi e Baraj, dhe zëvendësimi me emra...

(Emrat)/ Mblidhet Komisioni i Posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ së re

Pasditen e sotme është mbledhur komisioni i posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ-së së re. Partia Socialiste propozoi për kryekomisioner: Bledar Skënderin, Ilirjan...

Emrat/ Ndërron jetë njëri prej të plagosurve në Durrës

Zbulohet identiteti i dy personave që mbetën të plagosur sonte në lagjen 13 në Durrës, si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Bëhet me...

Finalizohet qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, publikohen emrat e disa ministrave

LSD dhe BDI kanë ndarë sot postet ministrore në kabinetin e ri qeveritar të Maqedonisë së Veriut. Bëhet me dije se BDI-ja e Ali Ahmetit,...

Të fundit

Tkurrja PD ’17 dhe tkurrja LSI ’21, dy fitore të PS-së

Nga Eduard Zaloshnja Edhe nëse ndodh që rinumërimi/rivlersimi/rivotimi në qarqet Berat e Durrës (ku numërimi i votave u mbyll me foto-finish) prodhon 2 mandate parlamentare...

Kanabis dhe armë në banesë/ Fier: Në pranga babai, në kërkim i biri

Ishin kthyer në furnizues të kanabisit në qytet, vihet në pranga një 60-vjeçar dhe shpallet në kërkim i biri. Policia e Fierit ka bërë...

Milano/ Ish-kryeministri Silvio Berluskoni del nga spitali San Raffaele

Ish-kryeministri u shtrua në spital që nga 11 maji si pasojë e komplikimeve në lidhje me fazën post Covid. Ish-kryeministri, në antitezë me daljen e...

Korçë / Rast i shpërndarjes së heroin*s, sekuestrohen 23 doza, 2 arrestime

Një rast i shpërndarjes së drogërave të forta është ekspozuar dhe goditur nga Policia. 23 doza heroine janë sekuestruar nga Policia e Korçës gjatë...

10 shprehje nga H. L. Borges, që të gjithë duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Gjithmonë e kam imagjinuar parajsën si një lloj biblioteke." “Nuk jam i sigurt që ekzistoj, në fakt. Unë jam çdo shkrimtar që kam lexuar, të...