Zbardhet lista e kandidatëve të sigurtë të PD në Tiranë, kryeson Basha (Emrat)

Zbardhen emrat e 11 kandidatëve të parë të Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës, ku lista do të kryesohet nga kryetari i kësaj force politike, Lulzim Basha.

Në listë do të jetë edhe ishkryeministri Sali Berisha, ish-deputeti Agron Shehaj dhe Shpëtim Idrizi i PDIU, ndërkohë që pjesë e listës është edhe drejtuesi i fushatës Alfred Rushaj.

Lista me 11 emrat e parë të PD në Tiranë:

1- Lulzim Basha

2- Jorida Tabaku

3- Alfred Rushaj

4- Albana Vokshi

5-Sali Berisha

6- Agron Shehaj

7- Fatmir Mediu

8- Grida Duma

9- Shpëtim Idrizi

10-Dashamir Shehi

11- Mesila Doda

Sot në mesnatë skadon afati për dërgimin e listave të kandidatëve për deputetë nga partitë politike në Komisionin Qendor të Zgjedhjeve, (KQZ).