E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

deputetë

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Kërcënohet deputetja e njohur shqiptare

Aktorja e njohur dhe njëkohësisht deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, është kërcënuar. Kërcënimet që kanë ardhur në adresë të saj, janë pasi...

Deputetja e PS shfaqi probleme shëndetësore, ambulanca me urgjencë në Kuvend

Deputetja e PS në Lushnjë, Tatiana Piro, ka shfaqur probleme me shëndetin teksa ka qenë në Kuvend. Burimet ende jo zyrtare thonë se deputetja ka...

Berisha “non-grata”, ISP: Disa deputetë do të dorëhiqen

Më 10 shtator do të hapet legjislatura e re parlamentare. Sipas të dhënave të përpunuara nga Instituti i Studimeve Politike (ISP) për herë të...

Deputetja shqiptare kërcënohet me jetë

Deputetja shqiptare e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu, ka denoncuar në polici personin që e ka kërcënuar me jetë. Deputetja e Partisë Demokratike të...

Shpërndarja e mandateve, Gjykata Kushtetuese nuk e heq herësin zgjedhor

Gjykata Kushtetuese ka publikuar sot vendimin e argumentuar, në lidhje me shfuqizimin e nenit që i shpërndan mandatet e deputetëve sipas herësit. Ndryshe nga...

Emrat/ Ja kush janë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Metës

Kuvendi vendosi ditën e sotme për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Nga 114 deputetët e pranishëm në sallë, 104 votuan pro, 7...

KQZ publikon moshat mesatare të deputetëve do të nisin punën në shtator

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar moshën mesatare të kandidatëve për deputetë që kanë rezultuar fitues në bazë të rezultateve paraprake. Deputetja më e re...

Basha nuk dorëzohet, ja çfarë u tha në mbledhje kandidatëve për deputetë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu, 153 kandidatët për deputetë për të kryer analizën e zgjedhjeve të 25 prillit. Mësohet...

Fitoi mandatin e deputetes, Bozo: Ja plani im për rritjen e pensioneve

Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo e cila fitoi mandatin e deputetes nga rradhët e Partisë Socialiste, ka komentuar zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. E ftuar...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...