E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Kërcënohet deputetja e njohur shqiptare

Aktorja e njohur dhe njëkohësisht deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, është kërcënuar. Kërcënimet që kanë ardhur në adresë të saj, janë pasi ajo është angazhuar në mbrojtjen e të drejtave të grave.

Matoshi ka deklaruar publikisht se ka marrë kërcënime të ndryshme, pasi i është futur kësaj rruge. Ajo ka një mesazh ndaj të gjithë atyre që mendojnë se e kanë frikësuar, ndërsa nënvizon se hyrja e saj në Parlament ka një mision.

Deputetja thotë se nuk do të ndalet për të qënë një krahë i ngrohtë për çdo femër, për të fituar lirinë, e për të jetuar e lirë dhe e pacënuar nga askush.

Statusi

Ditëve të fundit jam bërë cak i kërcënimeve të ndryshme për shkak të angazhimit tim në mbrojtje të drejtave të grave, sidomos ndihmës që po ju jap grave të cilat me vite kanë pësuar dhunë psiqike e fizike nga burrat e tyre.

Gabon rëndë ai që mendon që më frikëson, sepse hyrja ime në politikë dhe parlament ka një mision, i cili nuk do të pushojë para se çdo nënë, motër e grua ta fitojë lirinë dhe të drejtën e vet elementare njerëzore për të jetuar e lirë dhe e pacënuar nga askush.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...