E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Pritet të japë dorëheqjen Ministri i Shëndetësisë së Kosovës

Arben Vitia pritet që sot të zyrtarizojë dorëheqjen nga posti i Ministrit të Shëndetësisë. Kjo lëvizje vjen pasi ai është kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës.

Mediat në Kosovë njoftojnë se Vitia do të zyrtarizojë dorëheqjen e tij nga posti i ministrit, në konferencën e thirrur për media në orën 11:00.

Zgjedhjet lokale do të mbahen më 17 tetor, dhe se deri më tani Vitia nuk është përfshirë në fushatë zgjedhore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...