E diel, 24 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Fevziu përplaset me Zogajn: Pyetjet i bëj unë! Analisti: S’të lë të flasësh

Zhvillimet brenda PD-së janë komentuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e djeshme. Debati mori një tjetër rrjedhë, kur i ftuari Preç Zogaj nuk i përgjigjej drejtëpërdrejtë pyetjes së moderatorit Blendi Fevziu. Kaq mjaftoi që ky i fundit të ngrente zërin, duke i rikujtuar pyetjen.

Zogaj po komentonte përplasjet mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, por pa iu përgjigjur pyetjeve të Fevziut. Ky i fundit ngriti zërin duke thënë se ishte ai që bënte pyetjet, dhe duhej të merrte përgjigje për çështjen që po flisnin. Nga ana tjetër, Zogaj tha se moderatori nuk po e linte të fliste, ndaj preferonte të mos komentonte më.

Pjesë nga biseda:

Blendi Fevziu: Preç a mund të të pyes..o Preç…o Preç atë të pyes, po shkon në drejtim të kundër të asaj që po flasim….të bëra pyetje tjetër. Çështja është

Preç Zogaj: E bëre pyetjen tani të biem dakort….

Blendi Fevziu: Ramë dakort Preç, tani më thuaj si duhet të ishte më e mira, Basha mori vendimin dhe më duhet të di si mendon. A duhet ta merrte vetëm apo ta hidhte me votim. Preç më jep mendimin tënd? Ti si do e merrje?

Preç Zogaj: Unë mendoj se një vendim i tillë siç e ka marrë Basha…

Blendi Fevziu: Po pra po…

Preç Zogaj: Tani mbi këtë bazë, Berisha ka nisur një lëvizje

Blendi Fevziu: Mbetemi këtu vetëm një moment

Preç Zogaj: Lëvizja është shpaguese. Analiza…

Blendi Fevziu: Preç të bëra pyetje tjetër. Përse bën sikur nuk kupton për çfarë të pyes?! Basha a duhet ta merrte vendimin vetë, apo duhet ta hidhte në votim? Çfarë do ta pengonte Bashën të thoshte unë jam kryetar i partisë. Po qe se ju votoni që Berisha të qëndrojë, të largohem unë.

Lexo edhe :   Vettingu i politikanëve, tani po
Lexo edhe :   Vettingu i politikanëve, tani po

Preç Zogaj: Nuk është kjo pyetja.

Blendi Fevziu: Pyetjen e bëj unë, jo ti. Jepi përgjigje pyetjes time. O Preç ke 15 minuta që nuk më kthen përgjigje.

Preç: Zogaj: Po s’të le ti. Këtu është çështje shumë serioze. Këta duan ta zvogëlojnë.

Blendi Fevziu: Preç do t’i marrim një nga një.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...