E shtunë, 23 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

Prec zogaj

Vettingu i politikanëve, tani po

Nga: Preç Zogaj Vettingu i politikanëve, njëra prej tri reformave kushtetuese të propozuara së fundi nga Partia Demokratike, është rimarrje e një propozimi të refuzuar...

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Një mrekulli arti nga Yllka Mujo

Nga: Preç Zogaj Në Teatrin Metropol të Tiranës po shfaqet këto ditë vepra teatrale “Oh, ato ditë të bukura” e shkrimtarit nobelist Samuel Beket, vënë në...

Fevziu përplaset me Zogajn: Pyetjet i bëj unë! Analisti: S’të lë të flasësh

Zhvillimet brenda PD-së janë komentuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e djeshme. Debati mori një tjetër rrjedhë, kur i ftuari Preç Zogaj nuk i përgjigjej...

Rruga e hapur e PD për t’u rikthyer në pushtet

Nga: Preç Zogaj Rruga ka qenë e ngushtë deri para pak javësh e ditësh. Për të mos thënë e mbyllur. Në radhë të parë, sepse Partia...

Drejtësia e re në rrezikun e minimalizmit

Nga: Preç Zogaj Përtej mbështetjes konstante dhe takimeve të vazhdueshme të përfaqësuesve të SHBA dhe BE-së me trupat e drejtësisë së re, duket se ka...

Vendimi i Bashës i vështirë, por politikisht i duhuri

Nga: Preç Zogaj Një vendim shumë i vështirë, in extremis, për këdo që do të ishte në krye të Partisë Demokratike. Aq më shumë për...

Në flatrat e gjigandomanisë

Nga: Preç Zogaj Në një intervistë për BBC, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e vuri veten prapa “syve të afganëve dhe miliona të tjerëve tjetërkund”,...

Shëngjin-Tale: Bukur, por trafiku ta nxjerr për hundësh

Nga: Preç Zogaj Edhe këtë verë, njëlloj si gjatë gjithë dekadës së fundit, fluksi i madh i pushuesve dhe udhëtarëve me destinacion Lezhën, Shëngjinin dhe...

Fitorja, interesi përbashkues numër një i demokratëve

Nga: Preç Zogaj Kjo është një gjë kaq e ditur. Do thosha e rëndomte si sentencë, por që fiton një kuptim të veçantë, të rëndë,...

Të fundit

“Squid Game” tregon shumë për epokën në të cilën po jetojmë

Nga: Pierre Haski Serialet televizive tashmë janë shndërruar në“objekte” gjeopolitike, pasi ata na tregojnë gjëra mbi botën, por edhe sepse janë një përbërës i fuqisë së...

Semi Jaupaj flet për ndarjen me Bojkenin

Semi Jaupaj ka pohuar në “Big Brother Vip” , se nuk ekziston mundësia që të rilidhet me Bojkenin. Ish-çifti nisën një romancë në vitin 2011,...

Elita Rudi bëhet pjesë e “Për’puthen”, ja pozicioni që i është besuar

Autorja e emisionit “Për’puthen”, Olsa Muhameti, ka zbuluar opinionisten e “Për'puthen Prime”, mbrëmjen e të shtunës. Bëhet fjalë për moderatoren Elita Rudi. “Një kosovare më...

30-vjeçari hidhet nga kati i 19-të, tentoi tu shpëtonte flakëve (VIDEO)

Një 30-vjeçar kapet në një parvaz ballkoni në një përpjekje të dëshpëruar për të shpëtuar jetën e tij, ndërsa zjarri përfshiu një banesë në...

Koreja e Jugut dështon në lëshimin e satelitit në hapësirë

Koreja e Jugut dështoi të vendoste një satelit në orbitë të enjten, pas lëshimit të parë të raketës së saj me tre faza ‘Nuri’...