E shtunë, 31 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

Prec zogaj

Debatet ballë për ballë si detyrim dhe respekt ndaj zgjedhësve

Nga: Preç Zogaj Këtë të mërkurë, në vigjilje të zgjedhjeve presidenciale në SHBA, u mbajt  debati i parë  tradicional mes Presidentit  Donald  Tramp që garon...

Fryma krijon, kalkulimet ndihmojnë

Nga: Preç Zogaj Kuvendi i Shqipërisë votoi pardje ndryshimet kushtetuese që lejojnë hapjen e listave të kandidatëve për deputetë dhe ndalojnë koalicionet e përbëra, ku...

Shqipërinë po e mban… Shqipëria

Nga: Preç Zogaj S’ka kush ta mbajë tjetër! S’ka përse ta mbajë kush tjetër! S’duhet ta mbajë kush tjetër! Në kohë pandemie dhe në kohë...

Kjo është puna jonë

Nga: Preç Zogaj Zërat më autoritarë të shkencës së mjekësisë në botë po pohojnë se Covid 19 është një virus inteligjent dinak, që rrëshqet, ndërron,...

E vërteta e ekonomisë

Nga: Preç Zogaj Të gjitha organizatat e biznesit në vend, sindikatat dhe organizimet e tjera të grupeve të interesit në vend po i kërkojnë Qeverisë...

Një pakt uniteti përballë armikut të përbashkët

Nga: Preç Zogaj Gjuha dhe komunikimi politik po manifestojnë çdo ditë simtomat e luftës së vjetër, për të mos thënë janë në orën e mbetur...

E para është jeta

Nga: Preç Zogaj Në harkun e tre-katër muajve na ranë në pjesë dy fatkeqësi kundërthënëse në reagimin që na kanë imponuar. I pari, tërmeti i...

Opozita nuk po gabon me ‘Marrëveshjen’, ka gabuar para saj

Nga: Preç Zogaj Reforma zgjedhore është një nga nëntë kërkesat e Bundestagut gjerman për Shqipërinë. Edhe sikur kjo të ishte arsyeja e vetme, opozita nuk...

Një vit enigmatik ose ç’të jetë shkruar

Nga: Preç Zogaj Në politikë, ngjarjet zbulohen duke ndodhur. Nga kjo pikëpamje, e ardhmja është në vetvete enigmatike përkundrejt parashikimit. Disa gjëra i dimë që...

“Minishengeni” midis kritikës normale dhe kriticizmit absurd

Nga: Preç Zogaj “Minishengeni” ballkanik,  si një projekt që mikson çështje të zgjidhura brenda marrëveshjeve të pranuara europiane me çështje të reja që lidhen me...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...