E shtunë, 27 Shkurt, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

Eksperte

Kina iu ndalon hyrjen dy prej ekspertëve të OBSH-së

Dy ekspertë  të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, pjesë e ekipit që do hetojë origjinën e koronavirusit në Wuhan, u është ndaluar udhëtimi për në...

Nëndrejtori i ISHP-së: Presim rritje të rasteve me Covid-19 në janar

Projeksionet e Institutit të Shëndetit Publik parashikojnë që kurba e të infektuarve me Covid-19 pritet të rritet sërish sapo të kalojnë festat. Në një intervistë...

Ekspertët: Fëmijët janë më të rrezikuar nga mutacioni i ri i koronavirusit

Ekspertët britanik kanë deklaruar se fëmijët janë më të rrezikuar nga mutacioni i ri i Covid. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e...

Ekspertja e ISHP: Vaksinimi në Shqipëri, në periudhën janar-mars 2021

Gjithë vëmendja është tek vaksinimi, në një kohë kur e gjithë bota është e ‘mposhtur’ nga koronavirusi vdekjeprurës. Ekspertja Silvia Bino, nga Instituti i...

SHBA, ekspertët shqyrtojnë vaksinën e Moderna-s

Të enjten një grup këshilltarësh të jashtëm të Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave pritet të rekomandojë dhënien e autorizimit për përdorim emergjent të...

Çfarë arome kishte Evropa e viteve 1500? Ja si po e zbulojnë ekspertët

Aromat e ëmbla, erërat e këqija por edhe erëra të ndryshme të tjera, përshkonin qytetet dhe fshatra në Evropën antike. Një ekip studiuesish po...

Ekspertja e OBSH-së bën thirrje për më shumë të dhëna për vaksinat e Covid-19

Ekspertja kryesore e vaksinave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë thotë se agjencia duhet të vlerësojë vaksinat e koronavirusit dhe reagimet e tyre për imunitetin...

Të enjten, takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh

Pas më shumë se një muaji, të enjten më 29 tetor në Bruksel pritet të zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në...

Asnjë përparim në bisedimet Kosovë-Serbi në nivel ekspertësh

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë - Serbi, Miroslav Lajçak, tha të enjten se ekipet e ekspertëve të të dyja...

Lukaku i jep kupën e 6-të “ekspertes” së Europa League

Sevilla është fituese e kupës së vogël të Europës për sezonin 2019-2020. Kampion për herë të gjashtë i këtij kompeticioni, ekipi spanjoll mundi me...

Të fundit

Petrit Vasili i “fiksuar” pas aktores italiane, i komenton në rrjetet sociale

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili është shumë aktiv jo vetëm në politikë por edhe në rrjetet sociale. Vasili shpesh komenton çështje të...

E bujshme/ PSG-ja “piketon” futbollistin e Shqipërisë

Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli në fund të sezonit dhe kjo tashmë është e sigurt, teksa është konfirmuar edhe nga vetë agjenti...

Meta: Reforma në drejtësi nuk është e suksseshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri publike argumentet e kthimit të ligjit për koncesionin e Aeroportit të Rinasit, gjatë një konferece për mediat. Kreu i...

Ktheu ligjin për koncesionin e aeroportit, Meta: Kapje e shtetit nga një dorë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dorëzuar zyrtarisht në Kuvend dekretin për rishqyrtim të ligjit për Aeroportin e Rinasit. Në një konferencë për mediat me...

Ekzekutimi i Behar Sofisë, zbardhet itinerari i lëvizjes së vrasësit

Vrasësi që ekzekutoi me dy plumba pistolete Behar Sofinë, të skeduar për trafik heroinë, ka dalë i qetë nga Tirana jo me makinë por...