E enjte, 29 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

deputetet e rinj

Grabitja/Deputetët e rinj kërkojnë interpelancë me ministrin Lleshaj

Deputetët e rinj të opozitës, por edhe ata që nuk pranuan të lënë mandatet, kërkojnë interpelancë urgjente me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Ata...

Mediu: Ja pse Rudina Hajdari s’mund të emërohet në krye të grupit

Të enjten e kaluar, deputetët e rinj të PD dhe LSI kanë rënë dakord që t’i drejtohen me shkresë zyrtare Kuvendit për formalizmin e...

Opozita në protestë, 3 deputetët ‘tradhtarë’ betohen në Kuvend

Tre deputetët e rinj të opozitës, të cilët morën mandatin ditën e djeshme nga KQZ-ja, do të betohen në fillim të seancës së sotme...

Amnistia për 350 të dënuar, flet ministrja e Drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj gjatë inspektimit 29 milionë lekësh në spitalet e burgjeve në Tiranë, deklaroi se projekt-ligji për amnistinë nga ku pritet...

“LSI njihet për shit-blerje votash”, Klajda Gjosha i përgjigjet Rudina Hajdarit: Kush është…

Me fillimin e seancën plenare ka nisur dhe protesta e gjashtë e opozitës. Prej orëve të para protestuesit kanë hedhur shashka dhe tymuese drejt...

“Protestat janë pak!”/Lubonja: Deputetët e rinj përdoren si instrumente

Analisti Fatos Lubonja, në një lidhje skype nga Italia për ‘New24’ foli për opozitën e re në parlament. Ai u shpreh se këta deputetë...

Miratohet Pr.ligji për “Nxitje të Punësimit”, kush janë dy deputetët e rinj që nuk votuan pro

Kanë votuar për herë të parë projektligjet në Kuvend, shtatë deputetët e rinj të opozitës. Pr.ligji i propozuar nga qeveria për 'nxitje të punësimit', është...

Konflikti tek “Petro Nini”, reagon Bushati: Dhuna, e vetmja armë për të fituar të drejtën

Analisti Andi Bushati, i ftuar në ‘News24’ ka folur rreth aktualitetit politik, duke cekur në veçanti konfrontimin mes policisë, përmbaruesve dhe disa familjeve tek...

Kuvend/Betohen 4 “tradhtarët” e parë të LSI

Katër deputetët e rinj të LSI janë betuar pak minuta më parë në Kuvend, teksa zunë vendet në ulëset e opozitës. Me formulën e...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...