E enjte, 24 Shtator, 2020
25 C
Tirana

Grabitja/Deputetët e rinj kërkojnë interpelancë me ministrin Lleshaj

Më të lexuarat

Bilanci/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë humbur...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Ditë e trishtë për reperin, Getoar Selimi humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Reperi i njohur Getoar Selimi ka njoftuar sot ndarjen nga jeta të xhaxhait të tij. Ai ka postuar në rrjetet sociale një foto bardh e...

“Çfarë ke që bërtet si laraskë? Je gjë gruaja ime që të jap llogari?”, plas sherri në “Përputhen” (VIDEO)

Në puntatën e radhës të emisionit “Përputhen”, janë shkaktuar sërish debate të nxehta. Takimi mes Shqipes dhe Mevlanit duket se nuk ka shkuar ashtu...

Shqipëria zgjohet nga lëkundje të forta tërmeti/ Ministria e Mbrojtjes jep detajet

Ministria e Mbrojtjes, ka dhënë informacion zyrtar lidhur me tërmetin që ka goditur vendin pak minuta pas mesnatës. Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se tërmeti...

Trafikanti i drogës i dënuar me vdekje, arratiset përmes tubave të ujërave të zeza

Një trafikant kinez i drogës i dënuar me vdekje në Indonezi bëri një arratisje të guximshme javën e kaluar duke bërë një tunel  përmes...

Studimi i fundit/ Kush e ka kaluar këtë sëmundje nuk rrezikohet nga Covid-19

Universiteti i Karolinës ka dalë në përfundimin se të mbijetuarit e etheve tropikale, rrezikohen shumë pak prej koronavirusit. Sipas këtij studimi, antitrupat që krijohen pas...

Deputetët e rinj të opozitës, por edhe ata që nuk pranuan të lënë mandatet, kërkojnë interpelancë urgjente me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Ata duan të kenë informacione për masat e marra.

Dokumenti drejtuar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, është firmosur nga 11 deputetë. Grupi i deputetëve kërkon sqarime për grabitjen e miliona eurove në aeroportin ‘Nënë Tereza’ në datën 9 prill 2019, dhe kërkon shpjegime të detajuara mbi planin e masave të marra nga institucionet ligjzbatuese për mbrojtjen e sigurisë kombëtare.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U konfliktua me gruan/ Nuk ndalojnë të shtënat në Elbasan, policia tregon si nisi përplasja me armë

Update- Burime zyrtare nga ana e policisë, kanë përcjellë detaje të reja lidhur me ngjarjen në Elbasan, ku mbetën të plagosur dy persona. Shtetasja me...

Qëllohet në drejtim të ‘Shqiponjave’ dhe FNSH-së, agresori me precedentë

Elbasani është tronditur sot nga të shtënat me armë zjarri, ku është qëlluar në drejtim të forcave Shqiponja dhe FNSH-së. Të shtënat me armë kanë...

Elbasan/ Të shtëna me armë, sulmohen FNSH dhe forcat ‘Shqiponjat’

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Elbasan, ku është qëlluar ndaj efektivëve të policisë. Efektivët që kanë rënë pre e sulmit janë pjesë...

Kërcënuan se do bojkotonin Kuvendin, zbardhet drafti i opozitës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Opozita parlamentare ka depozituar sot një projektligj të ri, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Opozita kërkon uljen e pragut nga 3% që propozohet në...

Shpërthimi me tritol në makinën e Preng Gjinit/Personi që e ndiqte fliste italisht, ngjarja drejt zbardhjes

Shtetasi Preng Gjini mbeti i plagosur në një atentat disa ditë më parë, ndërsa dje është dërguar për kurim në Turqi. Dyshohet se shkak i...