E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Amnistia për 350 të dënuar, flet ministrja e Drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj gjatë inspektimit 29 milionë lekësh në spitalet e burgjeve në Tiranë, deklaroi se projekt-ligji për amnistinë nga ku pritet të përfitojnë 350 të dënuar, do të diskutohet me deputetët e rinj të opozitës në Parlament, për të parë mundësinë e bashkëpunimit për të votuar amnistinë e shtyrë nga viti i shkuar.

Bëri me dije se së shpejti do t’i japë zgjidhje edhe gangrenës në vite të dënuarve me mjekim të detyruar që vuajnë dënimin në kushte skandaloze në burgun e Zaharisë në Krujë.

Gjatë inspektimit të rikonstruksionit total të spitalit të burgut në Tiranë, Gjonaj dha lajmin e mirë edhe për të dënuarit me vendim për mjekim të detyruar se do të kenë ambiente të posacme trajtimi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dënimi i Llallës/ Rama reagon për herë të parë për mediat franceze

Gjykata e Apelit la në fuqi dënimin nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë me 2 vite burg për Llallën. Ish-kryeprokurori mungoi në...

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...