E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Opozita në protestë, 3 deputetët ‘tradhtarë’ betohen në Kuvend

Tre deputetët e rinj të opozitës, të cilët morën mandatin ditën e djeshme nga KQZ-ja, do të betohen në fillim të seancës së sotme plenare.

Deputetët e rinj janë: Adriatik Alimadhi, kryetari i Ballit Kombëtar, i cili kishte kandiduar si deputet në listën e PD-së në Qarkun e Vlorës, Arben Elezi, kandidat i PD-së për Qarkun e Elbasanit dhe nga LSI është Amra Borava, kandidate për deputete në Qarkun e Shkodrës, e cila do të zëvendësojë ish-deputetin Agron Çela.

Në një komunikim për mediat, Alimadhi tha se veprimi i tij nuk do të thotë një tradhti për PD, ndërsa theksoi se nuk ka patur presione nga mazhoranca për të marrë mandatin e deputetit.

Pas betimit të tre deputetëve të rinj, numri i përgjithshëm i deputetëve në Parlament shkon në 99.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...