E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

betohen

SPAK “shkrin” Krimet e Rënda/ Gent Ibrahimi: Më 19 dhjetor betohen tetë anëtarë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon aktualisht mbledhjen plenare të saj, ku të pranishëm janë të gjithë anëtarët e këtij institucioni. Kreu i KLP,...

Betohen këshilltarët e Tiranës, ja kush është kreu i Këshillit Bashkiak

Tirana ka një Këshill Bashkiak të ri. 61 këshilltarët e zgjedhur në 30 qershor janë betuar ditën e sotme duke konstituuar edhe “parlamentin” e...

Betohen 10 deputetët e rinj në Kuvend, sa karrige mbeten bosh nga opozita e re

Në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme do të betohen 10 deputetët e rinj. Katër prej tyre do të jenë nga...

Betohen dy deputetët e rinj, tashmë Parlamenti me 98 deputetë

Dy deputetët e rinj të opozitës janë betuar sot në Kuvend, në nisje të seancës plenare. Konkretisht, Adriatik Alimadhi dhe Arben Elezi morën mandatet si...

Opozita në protestë, 3 deputetët ‘tradhtarë’ betohen në Kuvend

Tre deputetët e rinj të opozitës, të cilët morën mandatin ditën e djeshme nga KQZ-ja, do të betohen në fillim të seancës së sotme...

“LSI njihet për shit-blerje votash”, Klajda Gjosha i përgjigjet Rudina Hajdarit: Kush është…

Me fillimin e seancën plenare ka nisur dhe protesta e gjashtë e opozitës. Prej orëve të para protestuesit kanë hedhur shashka dhe tymuese drejt...

Nis seanca, betohen 7 deputetët e rinj të opozitës

Ka nisur sot seanca parlamentare me betimin e deputetëve të rinj të opozitës. Kështu, shtatë deputetë kanë marrë mandatet që dogji opozita, nga forcat...

Betohen para Nexhmije Hoxhës, komunistët kosovarë: Do vazhdojmë rrugën e “xhaxhit Enver”

Megjithëse ka kaluar më shumë se çerek shekulli nga vdekja e diktatorit Enver Hoxha, duket se ka akoma njerëz që e duan dhe betohen...

Betohen ministrat e qeverisë “Rama 2”

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e...

Sot betohet qeveria “Rama 2”. Pas ceremonisë, mbledhje në kryesinë e Kuvendit

Qeveria “Rama 2” do të betohet sot para presidentit Ilir Meta, në orën 17:00. Betimi vjen pas miratimit të programit të ri qeverisës me 78...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...