E enjte, 25 Shkurt, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

kuvend

Deputeti flet shqip në Kuvendin e Serbisë për herë të parë që pas luftës

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi mbajti një fjalim në gjuhën shqipe përballë deputetëve serbë. Pavarësisht ndërhyrjeve që donin të pengonin fjalën e...

Emrat/ 17 deputetët që marrin dieta e shpërblime pa shkuar asnjë ditë në Kuvend

Në fund të kësaj legjislature parlamentare, deputetët kanë nisur të humbasin interesin për Kuvendin, por jo për përfitimet financiare, të cilat burojnë nga statusi...

Murrizi: Parlamentit të çadrës po i vjen fundi, PS me LSI bëjnë merkato dimri

Deputeti opozitar, Myslim Murrizi ka ngritur tonet në mbledhjen e Kuvendit, ku i ka cilësuar lëvizjet e fundit politike nga LSI drejt PS si...

Gjuzi kërkon Ramën në Kuvend: Ka futur vaksina kontrabandë

Deputeti i opozitës, Kujtim Gjuzi ka replikuar me kryeparlamentarin Ruçi lidhur me ardhjen e vaksinës. Në nisje të seancën së parë për vitin 2021, Gjuzi...

12 vite në Kuvend, këngëtarja tregon si i ka rezistuar “fshesave” partiake

Këngëtarja Rosela Gjylbegu, prej 12 vitesh punon në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo ishte e ftuar sot në “Wake Up”, ku foli për këtë pozicion...

Rama bojkoton Vjosa Osmanin, Paloka: E turpshme, tradhtoi vlerat e kombit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka reagoi ndaj bojkotit që i bëri kryeministri Edi Rama fjalimit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani sot në...

Shqipëria pa ministër të Brendshëm, Gramoz Ruçi merr vendimin e papritur

Kjo e enjte ishte parashikuar që të ishte seanca e fundit plenare për vitin 2020. Por Konferenca e Kryetarëve, ka marrë vendimin që të...

‘Hanë dreka e darka me paratë e shqiptarëve’/ Gjuzi: PS e le Kuvendin bosh

Edhe gjatë seancës së sotme nuk kanë munguar përplasjet mes deputetit Kujtim Gjuzi dhe kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit. Gjuzi u shpreh se kishte...

Hajdari: Ta lemë politikën, të mos zihemi me njëri-tjetrin

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari, ka apeluar për 'paqe' me njëri-tjetrin. Ajo dënoi nga salla e Kuvendit atë që po ndodh me numrin...

Ofendime e mallkime në kuvendin e Kosovës gjatë interpelancës për të pagjeturit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është kritikuar në kuvend nga opozita, për përfshirjen e ҫështjes së të pagjeturve në marrëveshjen e Uashingtonit, pasi sipas...

Të fundit

Riatdhesimi i shqiptarëve nga kampet siriane, Çuçi prej dy ditësh në Bejrut

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi prej dy ditësh ndodhet në Bejrut të Libanit, për procesin e riatdhesimit të shtetasve shqiptarë, që ndodhen në kampet...

Botërori ”Katar 2022”/ Hetimi i medias prestigjioze zbulon detaje tronditëse

Më shumë se 6500 nëpunës kanë ndërruar jetë në 11 vitet e fundit (mesatarisht 12 në javë) gjatë punimeve për ndërtimin e stadiumeve të...

Ushtria amerikane i dhuron Shqipërisë 29 automjete “Humvee” (Foto)

Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dhuruar Forcave të Armatosura shqiptare 29 automjete luftarake shumë-përdorimshe (Humvee). Lajmi është bërë i ditur nga...

Meta: Covid-19 u shfrytëzua për shkeljen e të drejtave të njeriut

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e pandemisë në vend. Meta shprehet se Covid-19 jo vetëm i thelloi pabarazitë...

Nusret ndodhet në Shqipëri, ja në cilin qytet po qëndron kuzhinieri i famshëm

Kuzhinieri i njohur Nusret Gokçe këto ditë po qëndron në Shqipëri. Burime të sigurta për bordo.al kanë treguar se kuzhinieri i veçantë dhe me famë...