E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

1300 forca policie në terren/ Përplasje me femrat protestuese dhe me gazetarë

Përplasje mes forcave të policisë dhe protestuesve ka pasur jo vetëm me banorët e Unazës së Re. Forcat e policisë janë përplasur edhe me disa gra protestuese, të cilat i janë afruar perimetrit të sigurisë.

Menjëherë ka pasur një ndërhyrje të shpejtë nga efektivët, duke i larguar ato me forcë, për të mos lejuar kalimin nga pedonalja.

“Mos më prek”, thërrisnin zonjat në tentativë për të bërë rezistencë, por ato janë larguar me forcë.

Sipas të dhënave, policia ka larguar protestueset dhe ka marrë masa të shumta për shkak se një delegacion holandez do të mbërrinte në Ministrinë e Brendshme.

Sapo ka mbërritur në institucionin e ministrisë ky delegacion, mes të cilëve ndodhet edhe ministri i Drejtësisë i Holandës.

“Kemi marrë leje për të protestuar, por nuk po na lejojnë. Ne do protestojmë kudo. Policia ka urdhëruar dhunë ndaj grave dhe femrave, është e tmerrshme”, tha ish-deputetja Albana Vokshi.

Po ashtu, edhe gazetari i News 24 Erjon Skëndo ka pasur një përplasje me policët, të cilët e kanë larguar atë me forcë./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...